Hlavní navigace

Mobile Internet Forum se zaměří na mobilní aplikace a data

 Autor: Internet Info
Jak vyvíjet mobilní aplikace, aby byly přínosné pro uživatele i nositele, nástroje k vyhodnocování dat i know-how inovativních aplikací si ukážeme 23. září.
23. 8. 2021

Sdílet

Na 14. ročníku konference Mobile Internet Forum se můžete potkat s odborníky na vývojmobilních aplikací, návštěvnostmobilních zařízení ainzerci, ale itrh mobilních telekomunikací a internetu. Ti vámkrom jiného představí nástroje mobilní analytiky, díky nimž můžete získat užitečná data a vypovídající výsledky, i jak se na zpracování dat dívá legislativa. Zaměříme se také na principy a důsledky fungování chytré komunikace měst s občany, dnes i v nedaleké budoucnosti. 

Výběr z přednášek: 

  • Na příkladech z praxe vám Dominik Veselý z Axkee ukáže, jak zadávat mobilní aplikace, ať už interně nebo externě, a představí aktuální trendy v jejich vývoji, ukáže, kdy vyvíjet nativně nebo jaké nástroje používat. 

  • Důležitost kontinuálního vývoje, výzkumů a testů vám předvede Lída Hašková na příkladu aplikace pro mobilní bankovnictví ČSOB. Ta vsadila na pevný základ, na nějž se dle reakcí klientů budou následně modulově nasazovat nové funkce.

  • Mnoho měst pochopilo, že informace ze samosprávy musí přijít za lidmi, nikoliv naopak. To, jak funguje komunikace pomocí aplikace Mobilní rozhlas, a následné vyhodnocování kampaní a využití kontaktů, bude zajisté inspirací i pro komerční využití. 

  • Od Romana Sysla uslyšíte, jak mohou data z mobilních aplikací pomáhat zlepšovat proměnu města, veřejné služby nebo dokonce infrastrukturu pomocí platformy Bolt.

  • Analytik Jiří Viták představí možnosti InAPP analytiky nové generace a řekne, kdy se vyplatí ji začít řešit. Ukáže základní fungování nástrojů jako jsou Firebase, Google Analytics 4 či Smartlook, které výrazně usnadňují práci s daty.

  • Při nakládání se získanými daty byste neměli porušovat zákon. Právní změny roku 2021 pro práci s daty, i jak to vypadá s novou evropskou úpravou digitálních dat (ePrivacy), praxí ohledně cookies a legislativou okolo telemarketingu představí advokátka Petra Dolejšová. 

  • Udržely si mobily svoji pozici získanou s příchodem Covidu? Jaká jsou aktuální data mobilní návštěvnosti a kolik peněz se točí v mobilní inzerci? Na tyto otázky vám odpoví Tereza Tůmová a Petr Kolář pohledem NetMonitoru a SPIRu.

  • Vyššímu využívání mobilních i pevných sítí se přizpůsobili i operátoři a letos se naplno rozproudil trend neomezených dat. Jaká je ale do budoucna role operátora v celém mobilním ekosystému? To prozradí Ondřej Malý. 

Kompletní program konferenceMobile Internet Forum naleznete na stránkách TUESDAY.cz, kde se můžete pohodlně zaregistrovat a potkat tak odborníky na svět mobilního internetu osobně. Sejdeme se 23. září v Jalta Boutique Hotelu v Praze

Partnerem konference je společnost eMan, mediálními partnery akce jsou Cnews.cz, Tyinternety.cz, SMARTmania.czMobilenet.cz, Dotekomanie.cz, Jablíčkář.cz a Letem světem Applem. Organizátorem jsou server Lupa.cz a TUESDAY Business Network, produkci zajišťuje Internet Info

Ti vámkromě vývoje a přínosů mobilních aplikací představí nástroje mobilní analytiky, díky nimž můžete získat užitečná data a vypovídající výsledky, i jak se na zpracování dat dívá legislativa.