Hlavní navigace

Možnosti moderních způsobů licencování – od správy licencí až po automatizaci sítě

Licence jsou nedílnou součástí IT, ale občas dokážou přidělat vrásky na čele.
28. 4. 2020

Sdílet

Tento webinář by proto mohl působit jako sérum proti vráskám. Ukáže, že existují způsoby, jak mít o licencích dokonalý přehled i jak mohou přispět k automatizaci a monitoringu sítě.

Smart licencování a Smart Account

Víte jaký je rozdíl mezi smart licencemi a smart účtem, jaké výhody přináší a jak s nimi pracovat? Smart Licensing je nová metoda licencování. Hlavní výhody jsou zjednodušený proces správy, aktivace a přenositelnost licencí mezi zařízeními. Smart Account pak slouží jako centralizovaný management pro organizaci všech softwarových licencí (tradičních i smart licencí) a uživatelů napříč společností. A tento webinář je věnovaný právě smart licencím. Ty mají oproti klasickému přístupu, PAK registracím, řadu výhod. Snáze se dohledávají, třídí, poskytují mnohem větší přehlednost a flexibilitu. Na webináři se dozvíte, jak tyto licence efektivně spravovat v licenčním portálu. Cisco Smart účet poskytuje zjednodušenou a centralizovanou správu všech softwarových licencí a uživatelů napříč vaší organizací. Naučíte se, jak takový účet založit, nastavit, kde a jak licence uvidíte a přesunete tam, kde jsou právě potřeba. Postupně budou tento způsob licencování podporovat všechny produkty. Webinář vám proto pomůže osvojit si práci se smart licenemi.

Automatizace a monitoring sítě

Během přednášky se dozvíte, jak automatizovat správu a monitoring síťové infrastruktury s využitím Cisco DNA licencí. Tato forma předplatného má řadu výhod. Jednou z hlavních je neustálý přístup k inovacím a funkcím pro správu, což je jedním z jejich hlavních benefitů. Naučíte se například automatizaci procesu instalace nového zařízení nebo postupy pro aktivaci síťových služeb na základě best practices. Zprovoznění sítě tak může být otázkou jen pár minut. Uvidíte také, jak zajistit zdraví sítě a omezit bezpečnostní rizika. Seznámíte se s analytickými funkcemi pro monitoring a troubleshooting a dostane se i na integraci s ITSM procesy. Dozvíte se, jak prostřednictvím Cisco DNA Center aktivovat pokročilé síťové funkce, jak identifikovat a řešit problémy a výpadky nebo jak díky zapojení umělé inteligence a strojového učení předcházet problémům dříve, než nastanou.

Termíny a témata dalších webinářů  jsou následující: 

28. duben 2020 – Proč je Cisco Umbrella efektivní v boji s kyberzločinem nejen v těchto dnech – podrobnosti a registrace

30. duben 2020 – Jak jednoduše a zároveň bezpečně připojit zaměstnance z home office do firemní sítě? – podrobnosti a registrace

5. květen 2020 – Přehled nových funkcí a vlastností nástrojů pro vzdálenou spolupráci – podrobnosti a registrace

7. květen 2020 – Cisco technologie pro řešení podnikových WAN sítí – podrobnosti a registrace

Cisco přináší sérii technicky zaměřených přednášek, které se týkají témat souvisejících s architekturou sítí, datovými centry, řešeními pro IT bezpečnost, infrastrukturou pro cloudové služby,  IoT nebo systémy pro spolupráci uživatelů. Některé jsou zaměřeny na designový návrh, jiné na konkrétní implementace včetně praktických příkladů a živých demo ukázek, nebo na aktuální trendy v oboru.

Pro účast na přednášce se vždy stačí registrovat a ve stanoveném čase se připojit do Webexu. Celý webinář totiž probíhá přes komunikační platformu Cisco Webex, a to dvakrát týdně. Případně je možné spustit přednášky ze záznamu zde na Root.cz nebo na webu TechClubu.

Aplikaci Webex si můžete zdarma stáhnout zde. Využít ji pak navíc můžete i ke vzdálené spolupráci a komunikaci s kolegy, partnery či zákazníky.