Hlavní navigace

Nenoste hlavu v oblacích. Chraňte svá firemní data v cloudu

Provozování firemních aplikací ve vlastním datovém centru nebo serverovně nemusí být tak bezpečné, jak si myslíte.
27. 3. 2017

Sdílet

Stále intenzivnější využívání cloudových služeb je nezpochybnitelným celosvětovým trendem. Na principu cloudu fungují služby všech technologických gigantů dnešní doby, jako je Google, Microsoft, Apple nebo Amazon. To však rozhodně neznamená, že firma musí mít obraty v řádu miliard dolarů, aby se jí využívání cloudu vyplatilo. Naopak. Při využívání cloudu pro firemní účely více než v jakémkoli oboru platí, že na velikosti nezáleží.

Cloudové řešení přináší zásadní výhody oproti klasickému provozování firemních aplikací ve vlastním datovém centru nebo serverovně. Data ve virtuálním privátním datovém centru jsou díky fyzickému zabezpečení a šifrování ve větším bezpečí než na interních serverech. Platíte pouze za kapacitu, kterou opravdu využíváte. K datům se dostanete odkudkoli a kdykoli.

I to je důvod, proč by firmy neměly propást trend přechodu na cloudové řešení a využít tento fenomén jako konkurenční výhodu. Nejmodernější řešení jsou při tom v Česku k dispozici. Technologie společnosti Cloud4Com převyšují i běžný západoevropský standard a zaměřují se na splnění těch nejvyšších požadavků na bezpečnost, dostupnost a flexibilitu. Světovou úroveň řešení Cloud4Com ocenil i Intel, který jej zařadil mezi 16 projektů s nejlepším použitím Intel technologií na světě.

Díky využití technologie Intel TXT je Cloud4com schopen svým zákazníkům garantovat, že jejich servery jsou provozovány na zabezpečené výpočetní platformě, která nebyla nijak kompromitována či napadena.

Intel TXT při bootování serveru kontroluje kritické komponenty výpočetního systémů jako BIOS, systémové firmwary i samotný hypervisor virtualizačního systému a jeho komponenty. Pro každou komponentu vytvoří Intel TXT unikátní kryptografický identifikátor, který je pak porovnáván s hodnotami uloženými na tzv. while-listu ověřených hodnot atestační služby. Intel TXT umožní start serveru a operačního systému pouze v případě, že všechny hodnoty odpovídají těmto ověřeným hodnotám.

Data klientů Cloud4com jsou uložena v datovém centru TTC Teleport, které je nevětším datovým centrem v Česku a patří mezi největší v celé střední a východní Evropě. Toto datové centrum má zároveň bezpečnostní kategorii Tier 3+, tedy opět nejvyšší možné hodnocení v Česku. Železobetonová budova je velmi přísně střežena a je chráněna komplexním kamerovým systémem. Disponuje špičkovým chlazením i nejmodernějšími požárními a hasicími systémy. Fyzické odcizení dat je prakticky nemožné. Jakákoli nehoda je rozhodně méně pravděpodobná než v případech, kdy firmy data drží na vlastních serverech.

Každá firma, která bere v úvahu bezpečnost, by si tak měla odpovědět na otázku, co by se stalo, pokud by se někdo vloupal do její serverovny a úložiště jednoduše odnesl nebo zničil. Podle výzkumů je drtivá většina případů krádeže firemních dat spáchána samotnými zaměstnanci firmy, kteří mají do systémů oprávněný přístup.

Veškerá data v cloudu mohou být navíc jednoduše, ale velmi sofistikovaně šifrována. Hacker ani lupič tak odcizená data nedokáže přečíst. Cloud4com je totiž jeden z prvních poskytovatelů na světě, který využívá unikátní řešení společnosti Gemalto, ProtectV. Když klient umístí svá data do cloudu, šifrovací nástroj PotectV data automaticky zašifruje. Když je pak chce klient využít, musí použít SafeNet KeySecure. Samotný manažer klíčů může být nainstalován na externím serveru v lokalitě klienta pod jeho plnou kontrolou. Kompletní správu prostředí provádí zákazníci prostřednictvím aplikace Virtix.

Zjistěte, jaké výhody má cloud pro vaši firmu a vyzkoušejte měsíc zdarma.

Kontaktujte nás a rádi s vámi probereme využití cloudu ve vaší firmě a výhody, které vám přinese. Pokud si chcete být opravdu jistí kvalitou našich služeb, můžete si je vyzkoušet na měsíc zdarma. Naší nabídce věříme a věříme také že potom s námi již zůstanete.