Hlavní navigace

Odhalte trendy v internetové bezpečnosti v roce 2011

Zajímáte se o vývoj v oblasti bezpečnosti na internetu, kybernetické útoky a rizika při vaší práci online? Pak by vám neměla uniknout odborná konference Trendy v internetové bezpečnosti.
15. 2. 2011

Sdílet

Pokud se zajímáte o aktuální vývoj v oblasti internetové bezpečnosti, chcete vědět, jaké jsou nové hrozby a na jaké problémy počítačových sítí se v budoucnu připravit, neměla by vám uniknout odborná konference Trendy v internetové bezpečnosti. V pořadí již třetí ročník této akce pořádají společně čtyři významné české servery společnosti Internet Info: Root.cz, Lupa.cz, Měšec.cz a Podnikatel.cz. Program konference je členěn do tří tematických bloků, zároveň po celý den budou probíhat prakticky zaměřené workshopy

Dopolední část, kterou účastníky bude provázet šéfredaktor serveru Root.cz PETR KRČMÁŘ, bude věnována nejrůznějším útokům a hrozbám, které na nás na internetu číhají, a obranou před nimi. KAREL OBLUK (AVG Technologies CZ) představí aktuální virové hrozby, ALEŠ ŠPIDLA (Odbor kybernetické a informační bezpečnosti Ministerstva vnitra ČR) přiblíží, jak se kybernetickým útokům brání česká státní správa. Dále se účastníci dozvědí o miliardové investici do Avastu, či bezpečnosti českých internetových domén. Zpestřením budou zážitky DALIBORA CHVÁTALA (Měšec.cz) se spamy – jistě jste i vy už někdy dostali e-mail od Kevina Browna. 

Další blok konference bude věnován bezpečnosti plateb na internetu a možným podvodům v této oblasti. Třetím významným tematickým okruhem budou rizika a možnosti zabezpečení firemních sítí, úniky dat v sociálních sítích a hrozby cloud computingu. 

Konference nabídne celou řadu workshopů, z nichž účastníky jistě zaujme výklad PAVOLA LUPTÁKA (Nethemba) o možnostech, jak obejít firewally webových aplikací, či velmi aktuální příspěvek ONDŘEJE CALETKY (Studentská unie ČVUT) o tom, na co si dát pozor při zavádění IPv6 do lokálních sítí. Praktickou ukázku překonávání různých druhů zabezpečení aneb „Jak odemknout dveře bez klíče“, předvedou pánové DAVID KOBYLÁK a MARTIN KOUTNÝ (Asociace českých lockpickerů). 

Aktuální program konference naleznete na stránkách akce. 

Konference je primárně určena pro bezpečnostní analytiky, správce sítí, IT manažery, správce on-line platebních systémů, provozovatele internetového bankovnictví i hobby hackery – zkrátka pro všechny zájemce o spletitou problematiku bezpečnosti počítačových sítí, a v neposlední řadě žurnalisty. 

Zájemci o účast se mohou registrovat prostřednictvím internetového formuláře na http://konferen­ce.iinfo.cz/re­gistrace/.