Hlavní navigace

Ovlivní umělá inteligence naše životy, byznys, průmysl či služby?

Praktická využití umělé inteligence se dnes stávají součástí každodenního života. Komu pomůže a koho zničí?
20. 2. 2018

Sdílet

Umělá inteligence je všude kolem nás a v poslední době zaznamenala obrovský vývoj a využití v mnoha sférách a oborech. Obklopuje nás všude, ať už v podobě internetových překladačů, virtuálních asistentů, chatbotů či sociálních sítích.

Česko se může pyšnit mnoha odborníky na umělou inteligenci, kteří uspěli i za hranicemi. Řada z nich se objeví 3. března na konferenci New Media Inspiration, jejímž ústředním tématem je právě umělá inteligence.

Kdo na konferenci například vystoupí?

Jan Šedivý, který drží několik patentů a v zahraničí pracoval na technologiích kolem rozpoznávání řeči ve výzkumných centrech IBM a Googlu, představí na konferenci konverzačního bota Alquista. Za toho získal tým studentů ČVUT pod jeho vedením skvělé druhé místo v prestižní soutěži Amazon Alexa Prize.

Umělá inteligence dokáže dnes identifikovat podle tváří i hledané teroristy. Eyedea Recognition, společnost Martina Urbana, se zabývá vývojem systému pro detekci a rozpoznávání objektů, které jsou založeny na metodách umělé inteligence. Jejich software pro rozpoznávání tváří používá i několik evropských protiteroristických týmů včetně policejních složek ČR. Malou ukázku bude mít i na konferenci.

Přednášet bude i Alžběta Krausová z Ústavu státu a práva AV ČR. Věnuje se právnímu výzkumu otázek spojených s umělou inteligencí, brain-computer interfaces, robotikou a hybridní robotikou, která přímo propojuje informační technologie s organickým životem. Během svého vystoupení prozradí, co se děje s daty, která o nás umělá inteligence získá a jaké následky to může mít. Zodpoví i to, zda nás dostatečně chrání dnešní legislativa.

Jak změní umělá inteligence váš život? To je téma závěrečné panelové diskuze, do které se zapojí Petr Šimeček, zakladatel společnosti Keboola, která působí v oblasti dat a Business Intelligence. Dále v panelu zasedne Vojta Roček, který se připojil k VC fondu Rockaway Capital, kde implementoval data pro více než 20 e-commers projektů a startupů. Jako třetí se do diskuze zapojí Adam Hrubý, Osobnost digitálního marketingu roku 2016. Všichni tři velmi detailně sledují celé odvětví a nastíní, jak se přechod na AI dotkne právě nás.

A to není vše. Více podrobností o konferenci a program najdete na webu akce.Konference se koná už v sobotu 3. března 2018 na Fakultě stavební ČVUT – Thákurova 7/2077, Praha 6.

Nenechte si ujít den plný umělé inteligence. Při registraci do čtvrtka 22. února získáte vstup za výhodnější cenu.

Partnerem konference je Fitbit. Produktovými partnery jsou Martinus.cz a Youbox. Akci podporují Fakulta informačních technologií ČVUT a Fakulta sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze. Mediálními partnery jsou Ikaros, iList.cz, Lupa.cz, Marketing Journal, Root.cz, Studenta.cz a Tyinternety.cz. Konferenci organizují Studia nových médií Filozofické fakulty UK a TUESDAY Business Network. Produkčně akci zajišťuje společnost Internet Info.