Hlavní navigace

Podívejte se, co umí 7nm síťové procesory a 10,8 Tbps čip Silicon One

Svět sítí je neustále plný novinek, s některými zajímavostmi se můžete seznámit dnes na Root.cz. Ať už jde o nejnovější síťové procesory, super výkonný čip nebo vás zajímá, jak využít API pro cloudovou správu sítě, vše najdete v tomto článku s videi.
15. 6. 2020

Sdílet

Novinky v Cisco vlajkových XR platformách 8000 a ASR 9000

Zvyšující se požadavky na rychlost přenosů, růst IoT a nevídaný přesun na remote working. To je jen zlomek toho, s čím se musí dnešní sítě vypořádat. A s nimi i jejich správci a architekti. V tomto webináři se dozvíte řadu informací, které vám v tom mohou pomoct. V jeho první polovině představujeme využití nejmodernějších 7nm síťových procesorů, které se nacházejí v nejpokročilejším Cisco směrovači ASR 9000 páté generace. Spolu s ním odhalujeme i nový nejmenší modulární model této řady – ASR 9903. Ve druhé polovině se pak věnujeme inovativní platformě Cisco 8000 založené na novém víceúčelovém 10,8 Tbps chipu Silicon One. Tento supervýkonný čip je optimalizovaný na vysokou hustotu 400GE a díky nízké spotřebě dosahuje vysoké efektivity.

Dozvíte se také o licenčním Flexible Consumption modelu, který pomáhá zvládnout nové trendy v přenosových sítích. Využívá pouhé dvě kapacitní licence pořizované v množství jednoduše odvozeném z počtu aktivních portů v celé síti. Díky tomu podporuje kapacitní Pay As You Grow.

Automatizace v cloudové službě Meraki pomocí rozhraní API

Řešení Cisco Meraki se dnes už stalo takřka synonymem cloudové správy sítě. Pokud i vás pálí potřeba vzdálené správy nebo rozšíření jejích možností, je tento webinář určený právě vám. Věnuje se základním principům automatizace v této platformě. Zejména poskytne návod, jak využívat Meraki API a jak je implementovat. Jejich využití vám totiž umožní komunikaci mezi aplikacemi a výměnu dat a díky tomu například automaticky konfigurovat tisíce portů, monitorovat všechny vaše lokality nebo zjišťovat anomálie v síti bez ohledu na počet zapojených zařízení.

Termíny a témata dalších webinářů  jsou následující: 

16. června 2020 – Přehled novinek v Cisco produktovém portfoliu pro kybernetickou bezpečnost – podrobnosti a registrace

Všechny proběhlé webináře si můžete spustit ze záznamu zde na webu TechClubu.

Cisco přináší sérii technicky zaměřených přednášek, které se týkají témat souvisejících s architekturou sítí, datovými centry, řešeními pro IT bezpečnost, infrastrukturou pro cloudové služby,  IoT nebo systémy pro spolupráci uživatelů. Některé jsou zaměřeny na designový návrh, jiné na konkrétní implementace včetně praktických příkladů a živých demo ukázek, nebo na aktuální trendy v oboru.

Pro účast na přednášce se vždy stačí registrovat a ve stanoveném čase se připojit do Webexu. Celý webinář totiž probíhá přes komunikační platformu Cisco Webex, a to dvakrát týdně. Aplikaci Webex pro vzdálenou spolupráci a komunikaci s kolegy, partnery či zákazníky si můžete zdarma stáhnout zde.