Hlavní navigace

Podpora PHP a ASP.NET na jednom serveru?

Serverový operační systém Microsoft Windows Server 2008 byl na trh uveden již v loňském roce. Nejčastěji skloňovanou novinkou byla a stále je jeho virtualizační úloha Hyper-V. Nových věcí je však daleko více a jednou z nich je přepracovaný server pro webové služby - Internet Information Services 7 (IIS7).
23. 3. 2009

Sdílet

Pokud hledáte pro vaši webovou prezentaci jednotnou platformu pro vývoj, umístění a správu veškerých služeb, při využití populárních jazyků jako HTML, ASP.NET a PHP, pak pro vás Windows Server 2008 může být vhodným řešením.

V nové verzi byla totiž architektura IIS7 přepracována tak, aby poskytovala ještě vyšší výkon, flexibilitu, bezpečnost a spolehlivost. IIS7 je založen na plně modulární architektuře, což umožňuje vývojářům a správcům přidávat, odebírat nebo nahrazovat vestavěné moduly podle potřeby. Díky instalaci zvolených modulů se tak snižuje prostor pro případný útok na minimum.

Webový server nemusí hostovat pouze zajímavé stránky, blogy či diskuse, ale velmi často je používán k daleko prozaičtějším účelům, jako jsou elektronické obchody. I pro tento scénář nabízí platforma Windows Serveru vhodné prostředí. Uživatelé mají možnost nainstalovat databázové řešení SQL Server pro ukládání dat a díky vysoké spolehlivosti a bezpečnosti celé platformy pak mají zajištěn bezproblémový a stabilní provoz.

Při provozování e-shopů a stránek s vlastními aplikacemi si však uživatelé většinou nevystačí s běžným webovým hostingem. Standardně si v minulosti byli nuceni pronajímat dedikované servery. Tato cesta však byla spojena s vysokými náklady na pronájem fyzického serveru. Nasazení virtualizační technologie Hyper-V dává poskytovatelům hostingových služeb možnost na jednom fyzickém serveru provozovat několik vzájemně oddělených, plně nezávislých serverů s operačním systémem Windows Server 2008 (či jiným), a tak snížit cenu za pronájem. Více informací o nabídce virtuálních dedikovaných serverů naleznete zde.

Petr Váša,

produktový manažer serverové divize společnosti Microsoft

<![CDATA[ _gde_kleplkotju = new Image(1,1); _gde_kleplkot­ju.src=‚http:g­decz.hit.gemi­us.pl/_‘+(new Date()).getTi­me()+‚/redot.gif?id=­.AE1XvCIuWHLvcduD­VbtrZaFrhdpkhuK­GYhLeHpZK_b.c7/stpa­ram=kleplkotju‘; //]]>