Hlavní navigace

Pro větší efektivitu pracovních schůzek

Meetingy začínají v průměru o sedm minut později, prodlevám zabrání řešení Intel Unite.
21. 9. 2016

Sdílet

Jistě to znáte – na firemní meetingy je obvykle málo času a často dochází k problémům s jejich zahájením. Obzvlášť pokud je nutné cokoli prezentovat na obrazovce a navíc ve více lidech, kteří například ani nejsou ve stejné místnosti či dokonce zemi.

Intel Unite řeší problém firemní spolupráce pomocí sdílené obrazovky rychle a jednoduše, takže po prvním nastavení už vždy dochází k okamžitému spuštění bez nutnost připojování kabelů, přepínání kanálů nebo řešení dalších složitostí, které pouze ubírají čas.

Chytřejší konferenční místnosti

Řešení Intel Unite je připraveno přímo pro konferenční místnosti ideálně ve spojení s velkým displejem nebo projektorem. Základem celé technologie je miniaturní počítač, který v sobě integruje pokročilé procesory Intel Core i5 nebo Core i7 s podporou vPro.

Vybírat lze z několika druhů podle potřeby a nároků, kromě Intel NUC je v nabídce například HP EliteDesk řady 800 G1, Lenovo ThinkCentre M93p Tiny nebo Dell OptiPlex 7040.

Jeden z těchto počítačů se přímo kabelem propojí s obrazovkou nebo projektorem a po snadném nastavení už do konfigurace není nutné zasahovat. Systém Intel Unite podporuje obsluhu až osmi monitorů nebo projektorů v jedné místnosti. Představte si tento počítač jako miniaturní a zcela úsporný server, který řeší bezdrátové propojení a spolupráci všech lidí v dané konferenční místnosti i mimo ní.

Pro Windows, Mac a iOS

Ať už se jedná o notebook obchodníka s operačním systémem Windows nebo marketingového ředitele, který používá Mac či designéra s iPadem, pro každý druh zařízení lze nainstalovat klientskou aplikaci Intel Unite.

Aplikace umožňuje snadné a především rychlé spojení a připojení k obrazovce, aniž by bylo nutné cokoli zapojovat, přenastavovat a podobně. Obraz do projektoru nebo velkého monitoru v konferenční místnosti může vysílat jeden uživatel, nebo také až čtyři uživatelé najednou.

Každý uživatel si navíc může detailně u sebe nechat zobrazit konkrétní sdílenou obrazovku jiného uživatele. To se hodí například při konferenčních hovorech, kdy účastník není přítomen na místě. Do obrazovky mohou uživatelé dělat poznámky v reálném čase, u dotykových zařízení třeba i prstem snadno zvýrazňovat danou oblast a podobně. Toto řešení přitom není pouze o sdílení obrazovky, ale také podporuje rychlou výměnu dokumentů a souborů mezi uživateli.

S Intel Unite je jedno, že je některý z uživatelů na druhé straně planety, stačí mu k tomu internet a šestimístný PIN pro připojení do dané porady. Intel samozřejmě myslel i na vysoké zabezpečení, takže veškerý přenos dat je šifrovaný (SSL, 256-bit).

Zbavte se kabelů, efektivní spolupráce ve firmě je klíčová

Nutností dnešní doby je schopnost rychle se přizpůsobovat vývoji trhu a inovovat. Spolupráce lidí ve firmě tak musí být stále efektivnější a je nutné minimalizovat všechny možné překážky a zpomalení.

Pro firmu jakékoli velikosti je tak důležité, aby případné problémy s komunikací a spoluprací zaměstnanců byly vyřešené moderními a chytrými technologiemi, jejichž nasazení se projeví ve vyšší produktivitě.