Hlavní navigace

První Česko – Slovenská mezinárodní konference o agilních metodikách

Tři tváře agility – vývojáři, management a zákazníci – to je téma konference, která se koná 27. – 29. března v Brně.
12. 3. 2013

Sdílet

Agilia Conference se koná každoročně, aby umožnila těm, kteří se zajímají o Agile v České republice a na Slovensku prezentovat nové nápady, znalosti a zkušenosti s agilními metodikami v obou státech.

Úzké zaměření na vybrané téma, vlastní exklusivní obsah a světové špičky ve svém oboru, to vše řadí tuto akci mezi deset nejlepších konferencí v Evropě, na které se vyplatí jít, říká Michal Vallo pořadatel konference.

Letošní ročník odkryje hned několik nových pohledů na Agilitu, agilní řízení a inovace v organizaci práce znalostních pracovníků.

Jedním z hlavních témat je problematika řízení kvality požadavků – Value Driven Development. O této problematice promluví autor konceptu iteračního vývoje software – Tom Gilb. Tento pán je autorem devíti knih a stovek článků. Jeho nejznámější kniha Competitive Engineering, sloužila jako základ pro vznik metodiky SCRUM. Dále se dozvíme, že jeden nekvalitní požadavek způsobí zdržení projektu až o osm hodin. Také se zamyslíme, jak vzniká hodnota, jak rozdělit dodávku hodnoty pro jednotlivé zakladatele a dodávku kvality produktů.

Druhé z hlavních témat je koncept Beyond Budgeting, tj. jak řídit organizace efektivně bez rozpočtu a jak se rozpočtů zbavit. Tento koncept ukazuje, jak změnit způsob finančního řízení společnosti tak, aby náš primární cíl nebyl splnění budgetu, ale tvorba hodnoty pro zákazníka a další zájmové strany Opět prezentuje autor konceptu p. Fraser z PriceWaterhouseCoopers, který nám představí příklad z praxe s reálným nasazením konceptu – ve švédské bance Handelsbanken. Přednášet bude její finanční ředitel Lennart Francke.

Třetím z hlavních témat letošního ročníku bude Agilita ve státní správě. Toto téma je velmi aktuální v celoevropském měřítku. Zhruba před měsícem vyšla v Londýně publikace, Agile Project Management for Government, která zásadním způsobem rozvířila vody v oblasti e-governmentu ve světě. My dnes, měsíc po světové premiéře, budeme mít možnost přivítat a pohovořit si s Brianem Wernhamem, jedním z autorů. Jeho rozsáhlé zkušenosti z veřejného sektoru zahrnují Department pro mezinárodní rozvoj Světové banky, OSN (Ženeva) a také místní instituce veřejné správy.

O tom, jaký dopad má implementace agility na firemní kulturu pohovoří pan Michal Vallo, který je jedním z prvních SCRUM Masteru v České republice a zakladatel agilní komunity.

Agilia Conference v roce 2013 je také místem pro setkání agilní komunity z mnoha koutů Evropy. V networkingové části je prostor pro setkávání prezentujících s návštěvníky kde si budou moci v neformálním prostředí vyměnit postřehy, zkušenosti a nápady.
Součástí doprovodného programu konference bude série workshopů na různá témata, jako jsou Scrum Master, Product Owner, Evolutionary Project Management, Gamification in Retrospectives.

Více informací o konferenci najdete na www.agiliaconference.com

Hlavními partnery konference jsou: YSoft Corporation, AVG, Microsoft, Embed/it ,
IT Systems, Tieto Czech, Fakulta Informatiky Masarykovy univerzity (MUNI), Fakulta informačních technologií VUT, Jihomoravské inovační centrum (JIC) a Scrum Mate, Root.cz

O organizátorech Agilia Conference 2013:

Aguarra, s.r.o. (www.aguarra.cz) – školící, konzultační a certifikační centrum pro agilní metodiky, R&D a technologické inovace v České republice a na Slovensku.

Agília Česká a Slovenská republika – (www.agilia.cz) – sdružení zájemců o agilní metodiky, inovace a podnikání.