Hlavní navigace

Racková SAN úložiště Lenovo vhodná pro malé a střední firmy

Kombinace dynamických a spolehlivých SAN úložišť Lenovo a výkonných serverů řady Lenovo System x představuje ideální komplexní řešení pro malé a střední firmy.
7. 10. 2015

Sdílet

Malé podniky často při výběru serverového vybavení pořídí pouze základní server s mírným výkonnostním přesahem a vybaví jej v tu chvíli dostatečnou diskovou kapacitou. Při první větší zakázce nebo růstu firmy ale kapacita takové infrastruktury nemůže stačit novým firemním požadavkům.

Pro firmy by měla být důležitá především možnost pružně pracovat se svým serverovým vybavením. Flexibilitu v této oblasti dnes zajišťuje především virtualizace mnoha procesů. Ta však musí být dostatečně podpořena kvalitním hardwarovým řešením, které představuje nákladnou investici.

Řešením problémů s dynamikou, spolehlivostí, přístupem k datům, ale také správou, mohou být pro malé a střední firmy síťová úložiště SAN. Kombinace diskového pole SAN a klasického serveru totiž poskytuje široké možnosti ve všech zmíněných ohledech. Při použití SAN úložišť není uživatel omezen diskovou kapacitou, kterou lze bez problému rozšířit přidáním dalšího serveru a navíc je zde menší pravděpodobnost ztráty dat či poruchy.

Model Lenovo S2200 je základním úložištěm SAN určeným zvláště pro malé firmy. Toto diskové pole nabízí plnou funkcionalitu SAN, až 24 pozic pro pevné disky, včetně funkce SSD cachování, rychlou konektivitu pomocí Fibre Channel a až tři expanze pro 96 diskových šachet. Samozřejmostí je rovněž tiering (automatický přesun dat z pomalejších HDD na rychlejší a tím zrychlení odezvy).

Lenovo S3200 je SAN střední třídy, který disponuje všemi funkcemi modelu S2200. Navíc nabízí konektivitu 16 GB Fibre Channel s vyšší propustností a rychlejší odezvou, hybridní připojení Fibre Channel a iSCSI, a až sedm expanzí, což umožňuje firmám provozovat až 192 disků.

Jednou z mnoha výhod SAN úložišť Lenovo S2200 a S3200 je také možnost snadného přechodu na druhé zařízení. Přestanou-li firmě stačit funkce S2200, stačí jej osadit řadiči z modelu S3200 a zařízení dále bez problému pracuje se stávajícím nastavením a daty. Odpadne tedy potřeba složité migrace dat.

Ideálními společníky pro SAN úložiště Lenovo jsou všestranné servery střední třídy Lenovo System x3550 M5 a x3650 M5 páté generace. Lenovo System x3550 M5 je kompaktní 1U server v rackovém provedení, který může být osazen až dvěma procesory Intel Xeon E5–2600v3 a disponuje velkou kapacitou operační pamětí. Server System x3650 M5 nabídne díky svému 2U rozměru lepší rozšiřitelnost a rozmanitost v konektivitě a počtu HDD, které je možné do něj nasadit.

Ideálním doplňkem pro servery řady System x stejně jako pro úložiště SAN jsou služby Lenovo Enterprise Services. Ty nabízí firmám široké spektrum flexibilních upgradů a rozšíření, včetně nabídky nonstop podpory, opravy ve stejný den, rozšíření záruky až na pět let a možnosti vyššího zabezpečení dat v podobě ponechání si datových nosičů i po servisním zásahu.

Více informací najdete na www.thinkserver.cz.