Hlavní navigace

Rychlé připojení od UPC Business firemní síť i ochrání

V UPC Business věříme, že optický internet patří ve 21. století do každé firmy.
16. 4. 2018

Sdílet

Rychlý, symetrický, spolehlivý, bezpečný a za rozumnou cenu. Pokud takový nemáte, můžete to změnit. A to i v případě, že optická síť UPC neprochází přímo pod sídlem vaší firmy. S 90% pravděpodobností jste i tak v jejím viditelném dosahu. Dnes už stačí, že jste od optické sítě na dohled, abychom vás k ní dokázali připojit vzduchem – a přitom s parametry optické konektivity, které smluvně garantujeme.

Orientační dostupnost optiky UPC Business

Tzv. „poslední míli“ mezi uzlem optické sítě a zákazníkem často realizujeme rádiovým pojítkem – profesionálním řešením bod-bod se smluvním SLA na parametry připojení.

Přímé napojení na mezinárodní síť

V roce 2017 patřila divize UPC Business k nejrychleji rostoucím B2B telekomunikačním poskytovatelům v České republice. Nabízí totiž unikátní kombinaci hodnoty, ceny a přístupu.

Kolik operátorů v České republice dokáže tak, jako UPC Business, na vlastní optické síti realizovat datový okruh Praha – Bratislava – Vídeň – Bukurešť – Budapešť – Varšava – Frankfurt – Ženeva – Paříž – Amsterodam – Londýn – New York – Chicago – Los Angeles – Washington oddělený od internetu?

UPC Česká republika je součástí skupiny Liberty Global. Ta je jedním z 16 tzv. Tier 1 světových operátorů. To je zjednodušeně řečeno operátor operátorů. Nejde o překlep. Operátoři, kteří nabízí internet koncovým uživatelům (tzv. Tier 3), často nakupují internet od velkoobchodních poskytovatelů (Tier 2) a ti za internet platí právě těmto Tier 1 operátorům, kteří budují a udržují své vlastní sítě. Liberty Global má dokonce 3. nejdelší celosvětovou optickou internetovou páteř v délce cca 800 000 km optických kabelů, jak uvádí i Wikipedie. Je tak hned za americkými operátory Century Link a Verizon. Naší světové páteřní síti říkáme Aorta – v paralele k největší a nejdelší tepně v lidském těle.

Aorta – nejrobustnější síť certifikovaná Tier 1

Zajímavostí je, že v době častých internetových útoků bylo prostředí Aorty bezpečnější než ostatní internet – množství útoků bylo zachyceno a zastaveno na úrovni Aorty.

Přes milion kilometrů monitorovaných optických vláken v ČR a na Slovensku

Jen část firem v České republice plně využije možnosti celosvětové sítě Liberty Global. Více místních firem bude těžit „jen“ ze spolehlivého a rychlého připojení. To může UPC Business nabídnout právě díky vlastní optické síti. Na ní je po celé Evropě pro firemní zákazníky připojeno více než 250 000 B2B míst. A jen v České republice a na Slovensku mají zákazníci k dispozici přes 6 250 km optických sítí, ve kterých je přes 1 120 000 km monitorovaných optických vláken.

Široká nabídka služeb a důraz na bezpečnost

UPC tedy není jen kabelová televize, nabízí stále více služeb spojených s konektivitou i firmám, od menších, až po velké korporace. Divize UPC Business staví na profesionálním internetu poskytovaném na vlastní celonárodní optické síti, datových, hlasovýchIT službách.

Liberty Global a UPC Business kladou velký důraz i na bezpečnost. Jendo z nejčastějších rizik, na které doplatila už řada firem i státních institucí, jsou DDoS útoky. Každý den jich různé sítě po celém světě zaznamenají řádově tisíce. Mohou zhruba za jednu třetinu všech výpadků. Díky globální optické síti, mohou střední a velké firmy se službou Anti-DDoS a konektivitou od UPC své připojení aktivně chránit a zamezit i útokům ze zahraničí ještě předtím, než doputují do českých datových sítí.

Uvažujete o optice i ve Vaší firmě? Obraťte se na nás. Věříme, že budete příjemně překvapeni.