Hlavní navigace

SPLA hosting od Master Internet pomůže IT firmám získat více zákazníků

16. 5. 2012

Master Internet představil produkt, který má pomoci IT firmám nabízejícím své aplikace zákazníkům ve formě služby.

To ocení zejména početná skupina partnerů společnosti Microsoft, kteří využívají licenční program SPLA, ve kterém jsou k dispozici všechny hlavní serverové produkty Microsoftu. Master Internet ke svému SPLA hostingu nabízí dostupnost 99,99 % a provoz ve vlastních datových centrech v Praze a Brně.

IT firmy se s Master SPLA hosting mohou soustředit na svůj business

Master SPLA hosting je odezvou na aktuální potřeby IT trhu v České republice. Řada zejména malých a středních firem už nechce provozovat vlastní IT infrastrukturu, ale vyžaduje stále více IT nástrojů pro svůj provoz. IT firmy, které nejsou ochotny nebo schopny vlastní servery provozovat, pak často o tyto zákazníky přicházejí. IT firmy se proto ocitají v pozici, kdy v rámci boje o zákazníka musí provozovat kvůli svým zákazníkům vlastní servery, což od nich vyžaduje nemalé investice do hardware, zvyšuje to nároky na řízení cashflow a také to přináší vyšší rizika plynoucí z výpadků serverové infrastruktury. Provoz vlastních serverů navíc klade na IT firmy nemalé nároky na jejich správu, údržbu, zálohování a také na výběr kvalitního datového centra. Společnost Master Internet proto přichází na český trh s produktem Master SPLA hosting. Ten přináší členům Microsoft Partner Network (MPN) nabízejícím produkty společnosti Microsoft v režimu SPLA (Service Provider License Agreement), ale i dalším firmám prodávajícím své aplikace na platformě Microsoft Windows Server 2008 R2/SQL Server 2008 R2, možnost soustředit se čistě na požadavky zákazníků a starost o serverovou infrastrukturu přenechat Master Internet. 

Virtuální servery v rámci Master SPLA hosting mohou podle potřeby růst

Master SPLA hosting tedy nabízí pomocnou ruku všem IT firmám, po kterých zákazníci vyžadují nejen instalaci, konfiguraci a úpravy klíčových business aplikací, ale také jejich faktický provoz – tedy nabídku poštovního serveru, portálového řešení, CRM nebo ERP systému, Unified communications řešení apod. ve formě služby. Těmto IT firmám Master Internet nabízí nejen bezkonkurenční garantovanou dostupnost na úrovni 99,99 %, ale také možnost plynule zvyšovat kapacitu virtuálních strojů spolu s tím, jak v čase porostou nároky dané aplikace. Na výběr jsou přitom dvě možnosti – buď si IT firma zvolí v rámci služby Master SPLA hosting vyšší balíček anebo pouze dle potřeby zvětší výpočetní výkon, kapacitu RAM, nebo kapacitu pronajatého diskového prostoru. Navýšení nebo naopak snížení kapacity přitom proběhne během několika desítek sekund a tyto změny je možné provádět 24 hodin denně 7 dní v týdnu. 

Virtuální servery v rámci Master SPLA hostingu mají dostupnost 99,99 %

Master SPLA hosting nabízí možnost pronajmout si virtuální server na platformě Microsoft Windows Server 2008 R2, včetně datového úložiště, již od 590,– Kč měsíčně s konfigurací 1 jádro, 50 GB diskového prostoru a 1 GB operační paměti. Pro obě lokality Prahu i Brno Master Internet garantuje dostupnost na úrovni 99,99 %, tedy o řád vyšší, než je běžně garantovaná hlavními provozovateli veřejného cloudu. V praxi to znamená, že celková délka všech výpadků v jednom roce nesmí překročit 53 minut. Díky přímé konektivitě brněnského datového centra Master Internet do SIX je navíc možné docílit velmi nízké latence i pro firmy nacházející se na Slovensku. V rámci Master SPLA hosting lze přitom provozovat libovolné serverové produkty společnosti Microsoft v rámci SPLA, ale i další aplikace určené pro prostředí Microsoft Windows Server 2008 R2.

Z hardware jen to nejlepší

Aby bylo možné zajistit pro Master SPLA hosting vysokou dostupnost na úrovni 99,99 %, využívá společnost Master Internet cloudhostingovou platformu postavenou na VMware vSphere 5. Po hardwarové stránce jsou použity špičkové servery Dell PowerEdge R715 s redundantními prvky spojené do clusteru pomocí VMware vSphere. Virtualizované switche Dell PowerConnect 8024F pro 10 Gbit/s Ethernet pak zajišťují propojení mezi servery, LAN a WAN. Data jsou uložena na redundantním virtualizovaném úložišti Dell EqualLogic PS6010XVS vybaveném 15k SAS disky, které garantují vysokou rychlost i spolehlivost. O konektivitu serverů do Internetu se pak starají redundantní switche Cisco Catalyst 6500. Úctyhodná je i datová konektivita do páteřních sítí obou datových center. Každé z center nabízí konektivitu v násobcích 10 Gbit/s do několika sítí, včetně NIX a SIX. Datová centra Master Internet navíc mají mezi sebou přímý vysokokapacitní propoj, který zajišťuje zachování konektivity i v případě výpadku přípojných bodů v Praze nebo v Brně.

Více o Master SPLA hosting se dozvíte na http://www.mas­ter.cz/spla-hosting/.

DigiZone.cz: Test set-top boxu s „DVB-T2ověřeno“

Test set-top boxu s „DVB-T2ověřeno“

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Sraz starých počítačů

Děti, to je kazeta. Sraz starých počítačů

Vitalia.cz: Nejhorší je, když se chcete z mrtvice vyspat

Nejhorší je, když se chcete z mrtvice vyspat

Lupa.cz: IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

Měšec.cz: Investujte do dluhů. Půjčte peníze přes P2P
MarketVoice

Investujte do dluhů. Půjčte peníze přes P2P

Vitalia.cz: OCD. Porucha, která patří k psychiatrovi

OCD. Porucha, která patří k psychiatrovi

Vitalia.cz: Borelióza je léčitelná, ale neopakujte antibiotika

Borelióza je léčitelná, ale neopakujte antibiotika

120na80.cz: Neplivejte pecky z vína

Neplivejte pecky z vína

Měšec.cz: ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Lupa.cz: Brusel si posvítí na sdílení sítí O2 a T-Mobilu

Brusel si posvítí na sdílení sítí O2 a T-Mobilu

120na80.cz: Sem vás dají, když budete v karanténě

Sem vás dají, když budete v karanténě

Podnikatel.cz: Živnostník a hypotéka? Špatný vtip

Živnostník a hypotéka? Špatný vtip

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

120na80.cz: I stařec může mít spermie jako zamlada

I stařec může mít spermie jako zamlada

Podnikatel.cz: Restaurace s menu za 69 Kč. Okrádají stát?

Restaurace s menu za 69 Kč. Okrádají stát?

Podnikatel.cz: Dali slevu, která se nevyplatila. Pozor na to

Dali slevu, která se nevyplatila. Pozor na to

120na80.cz: Jak nosit dítě v zimě?

Jak nosit dítě v zimě?

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

Vitalia.cz: Samantha Clayton doporučuje silový trénink

Samantha Clayton doporučuje silový trénink