Hlavní navigace

Společnost Dell EMC v Česku poprvé představila své společné portfolio

V Praze proběhla 18. října konference Dell EMC Forum 2016. Ústředním tématem byla digitální transformace.
24. 10. 2016

Sdílet

Pražský Top Hotel přivítal minulý týden oficiální Dell EMC Forum. Jednalo se o první prezentaci společného portfolia obou společností v České republice od jejich sloučení, ke kterému došlo na začátku září. Celá akce se nesla v duchu digitální transformace, která je dnes ve světě IT tématem číslo jedna a kterou chce společnost se svým end-to-end portfoliem zákazníkům umožnit a především co nejvíce usnadnit.

„Dnes jsme chtěli našim zákazníkům především ukázat, že spojení obou společností není důvod k obavám, ale naopak velký krok kupředu. Máme nyní jediné portfolio na světě, které dokáže kompletně obsloužit IT zázemí jakékoliv velikosti,“ řekl generální ředitel českého Dellu Jiří Kysela.

IT čekají velké změny

Konferenci otevřeli oba generální ředitelé společností Dell a EMC Jiří Kysela a Jiří Svěrák společně s hlavním řečníkem Simonem Walshem, výkonným ředitelem společnosti Virtustream, která nyní také spadá pod skupinu Dell Technologies. Ten hovořil právě o digitální transformaci, která se podle něj v současnosti stává nevyhnutelnou, chce-li společnost v blízké budoucnosti uspět. Rozsáhlý průzkum Dell Technologies například ukázal, že přibližně polovina podniků napříč všemi obory i státy čelila v posledních třech letech zásadním změnám a značnému tlaku ze strany start-upů či nově vznikajících společností, přičemž netuší, jak bude jejich firma za pouhé tři roky vypadat. Dell EMC věří, že dílčími kroky k řešení této situace jsou transformace IT, pracovní síly a zabezpečení.

Konkrétní způsoby jak tuto proměnu uskutečnit potom představili další řečníci z řad nově vzniklé společnosti Dell Technologies. Ti prezentovali společnou vizi i produkty a nechyběla ani expozice nejnovějších technologií a zařízení. Byť v některých částech dochází k překryvu produktů, jedná se o malé procento a nově nabízené „bezešvé“ portfolio, které jsou v Dell Technologies schopni nabídnout zákazníkům všech velikostí, má především řadu výhod. Mezi ně pak patří především rychleji dostupné kompletní služby a jejich snazší implementace. To vše potom zaštiťuje profesionální zákaznická podpora.

Pro hosty si Dell EMC na konec hlavního přednáškového bloku připravil také překvapení v podobě světelné výtvarné show. Alex Dowis při ní v potemnělém sále ztvárnil na luminiscenční plochu příběh Michaela Della a jeho společnosti od samotného počátku až dodnes.

Díky patří také všem ostatním partnerům, kteří se na přípravě Dell EMC Forum 2016 podíleli, jmenovitě společnostem Comparex CZ, Data Force a Master Internet.