Hlavní navigace

Tieto rozšíří své vývojové centrum v Brně

Vzhledem k rostoucí poptávce po službách v oblasti Cloud & IP plánuje Tieto v následujících letech rozšířit své vývojové centrum v Brně. Odhaduje, že vytvoří až 200 pracovních pozic pro developery a vývojáře automatizovaných testů.
5. 9. 2016

Sdílet

Tieto je jeden z největších IT zaměstnavatelů v České republice. V Brně působí od roku 2014. V současnosti má brněnské R&D centrum pro Cloud & IP asi sto zaměstnanců, kteří dodávají služby globálním firmám v oblasti telekomunikací, „mission critical“ systémů a hardware pro cloudové služby. Podílí se na vývoji a testování open source technologií OpenStack, Open vSwitch, OpenDaylight, Open Network Platform a dalších.

Navýšení kapacity brněnského vývojového centra je nezbytné jak pro uspokojení poptávky v rámci existujících projektů, tak pro zvládnutí projektů nových. Developeři Tieto pracují s moderními nástroji pro urychlení a usnadnění IP komunikace v rámci Cloudu jako je DPDK, SR-IOV, NFV a SDN. Vyvíjí především v Javě a C/C++, používají skriptovací jazyky Python, Bash, Perl a další.

“Cloud & IP je rychle rostoucí odvětví, ve kterém se Tieto pohybuje na špici vývoje. Naši specialisté pomáhají zákazníkům vyvíjet a nasazovat nejmodernější technologie. Pro další rozvoj potřebujeme jak zkušené vývojáře a „test automation“ engineery, tak i čerstvé absolventy. Vysoká erudovanost zdejších inženýrů, možnost získávat talentované a zkušené zaměstnance i neustále se zvyšující kvalita brněnských vysokých škol nás přesvědčily o tom, že Brno je to správné místo, kde chceme růst,” říká Nicholas Hamblin, Globální Manažer pro Cloud & IP.

V rámci programů pro studenty nabízí Tieto v Brně možnost získat praxi ve vývoji SW a přispět do open source nebo komerčních projektů již během studia. “Jsme velmi rádi, že značná část úspěšných absolventů těchto stáží zůstává v naší firmě a stane se zaměstnanci. Naši zákazníci oceňují nejen vysokou technickou úroveň našich odborníků, ale i jejich schopnost komunikovat, převzít odpovědnost, samostatně vést projekty a proaktivně dodávat ucelená řešení,” říká Alexandra Bulířová, Tieto HR Business Partner.

Pro více informací o dění v Tietu se podívejte na tenhle odkaz.

Společnost Tieto chce pro pobočku v Brněnském Business Parku v následujících letech přidat až 200 pracovních pozic.