Hlavní navigace

To nejlepší v životě je zadarmo, dokonce i v IT!

Aplikace poskytované uživatelům zdarma hrají významnou roli v rozvoji společnosti SolarWinds.
23. 8. 2017

Sdílet

Společnost SolarWinds, přední poskytovatel výkonného a cenově dostupného softwaru pro správu IT, byla oborovou analytickou firmou International Data Corporation® (IDC®) označena za globální jedničku na trhu se softwarem pro správu sítí. Společnost usnadňuje život IT profesionálům již od roku 1999. SolarWinds poskytuje firmám ze žebříčku Fortune 500® i malým podnikům efektivní a cenově dostupné aplikace pro řízení IT. Nabízí produkty, které lze snadno najít, koupit, udržovat a přizpůsobovat. Současně poskytují možnost spravovat klíčové oblasti infrastruktury, od fyzických poboček po cloud.

To nejlepší v životě je zdarma, souhlasíte?

V roce 2002 uvedla společnost SolarWinds na trh svůj první bezplatný nástroj, Advanced Subnet Calculator. Od té doby firma průběžně vyvíjí vysoce funkční a inovativní bezplatné nástroje, které pomáhají koncovým uživatelům řešit běžné problémy se sítěmi a systémy. Nyní chce společnost SolarWinds posunout své úsilí na další úroveň. Sestavuje nový tým vývojářů, kteří budou vytvářet novou sadu zatím nevydaných bezplatných nástrojů.

Ale proč nabízet nástroje zdarma? Bezplatné aplikace se staly významnou součástí rozvoje společnosti SolarWinds. Jsou přínosné pro tisíce správců sítí, specialistů technické podpory, systémových administrátorů a dalších IT odborníků po celém světě. Díky neplaceným nástrojům si mohou IT profesionálové uvědomit, že softwarové firmy jako SolarWinds chápou, vnímají a mohou pomoci řešit každodenní problémy, se kterými se setkávají. Především pak bezplatný software zvyšuje povědomí o značce SolarWinds a také o jejich produktech, které si lze stáhnout a vyzkoušet, a které si mohou IT odborníci zakoupit, aby si dále usnadnili práci.

Společnost SolarWinds aktuálně připravuje řadu nástrojů poskytovaných zdarma. Pokračuje tak v tradici vývoje funkčně bohatých a snadno použitelných bezplatných aplikací. Novinkou je vydání výkonného nástroje pro průzkum sítí SolarWinds® Port Scanner, který nastavil vysokou laťku pro nový druh bezplatných aplikací, které budou v budoucnu k dispozici. Možnosti, jež tento bezplatný nástroj pro průzkum sítí nabízí, si již získávají pozornost koncových uživatelů z celého světa.

Program Port Scanner společnosti SolarWinds je určen správcům sítí z firem všech velikostí. Poskytuje informace o stavu TCP a UDP portů, překládá názvy hostitelů a MAC adresy a detekuje operační systémy. V první řadě ovšem uživatelům umožňuje provést kontrolu z příkazového řádku a vyexportovat výsledky do souboru.

Náš tým, který pracuje i na dalších skvělých bezplatných nástrojích, se rychle vyvíjí a rozšiřuje. Společnost SolarWinds neustále hledá talentované vývojáře a IT profesionály.

Máte potřebné schopnosti pro to stát se expertem na monitoring sítí? Pokud ano, neváhejte nás kontaktovat na adrese czechjobs@solarwinds.com.