Hlavní navigace

Trendy v kontejnerizaci aneb kam kráčí OpenShift

V posledním roce se na poli kontejnerizace událo množství změn a vzniklo mnoho nových projektů. Víte o nich?
6. 10. 2020

Sdílet

OpenShift aneb Kubernetes nejen pro podniky ušel za několik let své existence dlouhou cestu. Stal se platformou, na kterou spoléhá nejedna firma, která jej provozuje jak v on-premise prostředí, tak i ve veřejném cloudu. OpenShift pomáhá urychlovat vývoj, zvyšuje stabilitu, snižuje náklady na provoz a stále přináší nové technologie připravené pro stabilní a dlouhodobý provoz. Ale jaké jsou trendy pro následující roky?

„Jednou z hlavních novinek je podpora Serverless technologií. OpenShift Serverless není jen o funkcích, ale přináší i plnou podporu kontejnerů. Zároveň pomáhá řešit běžné problémy kontejnerizace a přináší další úroveň abstrakce, která umožňuje snadněji a rychleji vyvíjet a integrovat nové aplikace,“ říká David Bečvařík, Senior Solution Architect ve společnosti Red Hat a upozorňuje, že „pomocí reaktivního/data driven programování OpenShift Serverless zároveň umožnuje i lépe využít hardwarové prostředky za pomoci inteligentního škálování včetně scale to zero. V oblasti operation pak usnadňuje sběr logů a metrik a přináší základní technologie umožňující snazší a rychlejší odstranění problémů.“ 

Další novinky v OpenShiftu, mezi které patří i podpora virtualizace, vertical pod autoscaler operator, podpora Insights, vylepšené přeposílání logů i Red Hat Service Mesh, představí David Bečvařík na listopadovém Red Hat Foru 2020 – online konferenci, kde Red Hat po čtyřech letech opět nabídne i českému publiku řadu technologických přednášek a inspirujících zákaznických referencí, dem, online diskuzí a příležitostí k networkingu.

V rámci české části programu David Bečvařík odhalí nejen trendy v kontejnerizaci, ale odprezentuje i úspěšnou implementaci OpenShiftu ve Fortuna Entertainment Group. Spolu se Zdenkou Van der Zwan, channel manažerkou a vedoucí obchodního týmu pro Českou republiku a Slovensko v Red Hatu, zahájí samotné fórum přednáškou na téma budoucnosti byznysu a technologií a povede i závěrečnou otevřenou diskusi o nejčastějších výzvách českých podniků.

Zúčastněte se Red Hat Fora 2020 – v netradičním online formátu, pohodlně z domova a česky – a najděte tu správnou cestu pro vaše IT.  Konference se koná 3. listopadu a registrace je zdarma.

Program fóra mimo jiné poodhalí, co je nového v českém byznysu a jak na to reaguje brněnské vývojové centrum Red Hatu, které se řadí mezi celosvětově největší RnD centra společnosti. V rámci technologického bloku zazní témata jako trendy v kontejnerizaci, kontejnerový vývoj s frameworky Quarkus, Camel K a Kogito, Red Hat OpenShift, správa datového centra s Ansible, novinky ve Smart Management a Insights nebo aplikace a infrastruktura pod drobnohledem.