Hlavní navigace

TVCON 2015: akce roku o televizních technologiích se blíží

Co jsme si pro vás na letošní ročník TVCONu připravili? Vše o internetových televizích, nových službách s multimediálním obsahem a mnoho dalšího.
17. 3. 2015

Sdílet

1. dubna od 9:00 se v Kongresovém centru U Hájků bude konat již 3. ročník konference TVCON. V úvodu vystoupí zahraniční účastník Stefan Schneiders z německého Institut für Rundfunktechnik se znalostmi o hybridní televizi HbbTV a fenoménu „druhé obrazovky“ Second Screen coby evoluci televizního vysílání v Evropě.

V hlavním bloku se představí Petr Mazanec z Mautilusu, který potěší příznivce multiscreenu v OTT. Budeme se ptát, je to volba, či nutnost? Vývoj OTT aplikací v prostředí tzv. multiscreenu je dnes již samozřejmostí. Jaké jsou výzvy, které před vývojáře klade prostředí s mnoha platformami, jejich rozdílnými požadavky, měnícími se operačními systémy a hardware v protikladu s tím, co požaduje zákazník a co koncoví uživatelé? Dozvíte se na konferenci TVCON.

Zaujmout a strhnout k diskuzi se vás bude snažit i Petr Havel z nangu TV. Bude se věnovat šíření multimédií prostřednictvím mobilních zařízení, které v poslední době v rámci Evropy prudce stoupá a stává se stále oblíbenější službou mezi koncovými uživateli. Jaká je budoucnost aplikací, které divákům umožní sledovat TV na mobilních zařízeních? Kam směřuje uživatelské prostředí, které by mělo být natolik přitažlivé, aby oslovilo další uživatele, ale i operátory? Petr Havel představí vizi leadera trhu v tomto odvětví.

Přednáška zástupce společnosti Brightcove bude zaměřena na monetizaci videí napříč různými zařízeními. Příznivci placených televizních služeb se zase mohou těšit na Davida Duroně, marketingového ředitele segmentu domácností O2 Czech Republic, který se v přednášce Naše/Vaše Televize zaměří na způsob konzumace audiovizuálního obsahu. Diskutovat s ním budete moci o tom, zda jsou nové technologie schopné na tyto požadavky reagovat a co stojí za růstem placené TV.

Konference TVCON se stala za dobu svého konání tradiční akcí, kde se setkávají zástupci televizí, producentů, provozovatelů internetových video služeb s tvůrci mobilních aplikací a her. O setkání se zajímavými lidmi z oboru tak nebude nouze. Držet krok s vývojem médií není v dnešní době nic lehkého, přijďte se proto inspirovat i vy.

Registrujte se ještě dnes. Kompletní program naleznete zde.