Hlavní navigace

Týden volna navíc, benefity, skvělá parta lidí, i to je práce v Seznam.cz

 Autor: Seznam.cz
Divize Vyhledávání aktuálně hledá nové kolegy na vývojářské pozice. Pracovní nabídky jsou vypsané hned pro několik regionů ČR. Podívejte se, jaké další výhody firma uchazečům nabízí.
26. 10. 2021

Sdílet

Nejnavštěvovanější stránka českého internetu, společnost Seznam.cz, stále roste. Jednou z nejvytíženějších služeb je Vyhledávání, které využije alespoň jednou měsíčně každý druhý Čech. A právě do týmu fulltextu má internetová firma aktuálně otevřené vývojářské pozice. Zájemcům nabízí v rámci pracovní náplně atraktivní programátorské aktivity, jako je rozvíjení metodiky vektorového hledání nebo vlastní neuronové sítě Small-E-Czech zlepšující samotné hledání. 

Proč jít pracovat do Vyhledávání jako vývojář?

Tým tuzemského Vyhledávání je unikátní především proto, že spolu s ním existuje na světě jen několik málo konkurentů největšího globálního hráče Google. Ve zkratce můžeme o službě hovořit jako o hledání od Čechů pro Čechy. „Více než 96 % našich vývojářů práce baví, naplňuje a cení si vzájemně fungující komunikace, mají důvěru ve své nadřízené a líbí se jim bezproblémová spolupráce s dalšími týmy, se kterými na projektech spolupracují. Atraktivní jsou i benefity jako dovolená navíc nebo možnost práce na home office,“ říká Tomáš Hlucháň, vedoucí vývoje divize Vyhledávání ve společnosti Seznam.cz a dlouholetý Seznamák. 

Podívejte se, v jakém prostředí a na jakých projektech se v Seznamu pracuje: 

Skvělý pocit z dobře odvedené práce

Fulltextové Vyhledávání Seznamu prošlo na začátku letošního roku významnou technologickou proměnou, která měla podle interních měření i AB testů poměrně velký vliv na jeho kvalitu. „Díky nově nasazené metodice vektorového hledání se například kvalita výsledků zlepšila o tři procentní body. To považujeme za velký úspěch, protože většina jiných úprav zlepšuje výsledky vyhledávání o desetinky. Vektory pro dotazy a webové stránky dodáváme pomocí neuronové sítě Small-E-Czech, kterou jsme trénovali přímo u nás v Seznamu a rozhodli jsme se ji nabídnout k využití i široké veřejnosti na platformách GitHub a Hugging Face,“ upřesňuje Hlucháň. 

Odbornější vhled do tématu vývoje Vyhledávání popsal v autorském komentáři pro jeden z nejpopulárnějších českých webů Root.cz také seniorní programátor Seznam.cz Jaroslav Gratz. 

Žádaní jsou Seznamáci ze všech regionů

Hodně technologických firem sídlí v Praze, ale právě zde je také velmi těžké programátory čímkoli zaujmout. Skvělí vývojáři jsou přitom po celé České republice. Seznam.cz pro ně například posílil zázemí v Plzni, Českých Budějovicích a Ostravě. Je tedy patrné, že zajímavé projekty lze nabízet i mimo Prahu či Brno. „Pokud mají lidé zájem o vývojářskou pracovní pozici a chtějí se zabývat programováním, můžou si k nám do Seznamu přijít třeba jen vyzkoušet, jak pracujeme s daty. Každý je srdečně vítán,“ dodává Hlucháň. Kontakt: tomas.hluchan@firma.seznam.cz