Hlavní navigace

V čem je cloud hosting tak dobrý?

Ve světě je cloud hosting úspěšně zavedenou službou. V českých vodách si svou pozici stále hledá, přestože si ji začíná na trhu pomalu upevňovat.
22. 11. 2012

Sdílet

Jedná se o službu nové generace, která přináší bezpočet výhod různým skupinám lidí na trhu, ať už se jedná o firmy, bloggery, podnikatele, startupy nebo jiné organizace. 

Standardní poskytovatelé webhostingu obvykle nabízejí pronájem prostoru na rok dopředu s pevně danými podmínkami využití. Může se však mnohdy stát, že budete muset v průběhu chodu webu jeho parametry služby měnit stejně jako cenovou politiku. To v důsledku povede ke změnám nároků na webhosting. Ideální prostor pro web by proto měl umět pružně reagovat na jakoukoliv změnu. O tom je právě cloud hosting – nenabízí vám konkrétní místo s danými parametry, ale naopak. Dostanete k dispozici neomezenou stabilní platformu a je na vás, nakolik ji využijete. Tato platforma se vždy přesně přizpůsobí vašim aktuálním potřebám. Jediné za co platíte, je to, co reálně využijete.

Proto každý, kdo se rozhodne proniknout do online světa, ať už v podobě businessu nebo obyčejného blogu, už si nemusí vybírat mezi širokou škálou různých poskytovatelů. Může si vybrat konkrétní službu, která díky své flexibilitě přesně dokáže odpovědět na aktuální požadavky, aniž by to znamenalo jakékoliv komplikace týkající se změn ohledně prostoru i provozu prodejny. V ČR je jedním z předních poskytovatelů této služby WEBCLOUD.CZ. Jedná se o službu od společnosti IGNUM, která je jedním z hlavních, zavedených a certifikovaných poskytovatelů hostingu.

Tři důvody proč mít cloud hosting

Pokud si to tedy shrneme, mezi přední výhody WEBCLOUD.CZ a cloud hostingu všeobecně patří jeho neomezenost, ať už je řeč o prostoru, počtu webhostingů, emailových schránek, databází, FTP účtů a subhostingů. Další nespornou výhodou je transparentnost, protože každý provozovatel webu vidí přesnou aktuální spotřebu veškerých zdrojů, má k dispozici přehlednou administraci s účtováním i statistikou spotřeby. Právě účtování jen za to, co je skutečně využito, je další nepřehlédnutelné plus. Vždy zaplatíte jen 2 Kč za každý započatý GB uložených dat denně, bez ohledu na to, kolik webů a s jakou návštěvností provozujete. Poslední, nejvíce protěžovanou vlastností cloud hostingu je jeho flexibilita. WEBCLOUD.CZ dokáže reagovat na jakékoliv změny v online prostředí. Díky tomu se nemůže stát to, co je u klasického hostingu běžné – výpadky serveru následkem přetížení, omezení služeb v důsledku překročení limitu a další nepříjemnosti, které mohou způsobit nedostupnost webu. Přitom právě dostupnost je základem spokojenosti vracejícího se návštěvníka i zákazníka. 

Díky uvedeným vlastnostem je cloud hosting službou nové generace, která posunuje poskytování hostingu na novou a hlavně vysokou úroveň spolehlivosti i kvality.