Hlavní navigace

Video, se kterým konečně pochopíte rozdíl mezi běžným a moderním úložištěm

 Autor: Dell
I mezi IT specialisty stále převládá názor, že datové úložiště je komodita. Dochází místo? Dokoupíme další diskové pole. Opak je ale pravdou.
29. 9. 2021

Sdílet

Moderní datová úložiště mají řadu funkcí a schopností, které uživatelům poskytují zajímavé konkurenční výhody. Chrání uložené informace proti fyzickému i logickému poškození, jak pomocí snapshotů, tak prostřednictvím zrcadlení obsahu do geograficky oddělené lokality. Zrychlují přístup k intenzivně vyžívaným datům a díky funkcím transparentní deduplikace a komprese dokonce zvládnout pojmout násobně více dat, než jaká je jejich fyzická kapacita.

Není to tak dávno, co společnost Dell představila své inteligentní a flexibilní all-flash úložiště Dell PowerStore, které se hodí takřka do každé organizace. Velmi efektivně dokáže zkonsolidovat vaše data a zrychlit chod aplikací. Podívejte se na názorných příkladech ze života, co PowerStore dokáže a co jej odlišuje od běžných úložišť. S tímto videem konečně pochopíte rozdíl.

V první řadě je třeba říct, že Dell PowerStore poskytuje blokový i souborový přístup k datům, umožňuje práci s kontejnery a dovolí vám dokonce spouštět a provozovat virtuální servery přímo uvnitř samotného diskového pole.  Je možné připojit jej jak přes switche, tak i napřímo. Dell PowerStore je tak univerzální nástroj, umožňující provoz veškerých aplikací. A to jak těch klasických, tak i aplikací nové generace s architekturou postavenou na kontejnerech a mikroservices. Jeho klíčovými výhodami jsou zejména:

Inteligentní datová redukce 4:1 – ta v podání Dellu znamená kombinaci hardwarově akcelerované komprese a deduplikace, která běží zcela transparentně. Datová redukce je polem prováděna inline, zároveň ale počítá i s extrémními výkonovými špičkami. Během těch se proces inline redukce umí zpomalit, odbavit požadovanou zátěž, a následně opět pokračovat. Díky tomu dokáže Dell PowerStore pracovat velmi rychle ale zároveň i redukovat data v poměru 4:1, tudíž se vám do diskového pole vejde čtyřikrát více dat, než je jeho fyzická kapacita. Tento poměr, 4:1, Dell garantuje. Samozřejmě, vyjímkou jsou šifrovaná data, která v praxi redukovat nelze, a proto na PowerStore nepatří.

AppsOn – tato funkce nabízí obrovský posun ve srovnání s dnes hojně rozšířenou třívrstvou architekturou, v rámci které jsou aplikace provozovány na serverech, komunikace probíhá přes SAN switche a data jsou zapsána na discích úložiště. AppsOn oproti tomu umožňuje spouštět virtuální servery přímo v řadičích diskového pole, díky čemuž pak všechny aplikace, a vůbec celá správa dat, běží mnohonásobně rychleji. Data aplikací tak nemusí neustále putovat tam a zpět mezi servery a úložištěm, mnohdy až milionkrát denně.

NVMe over Fibre Channel – při vývoji PowerStore Dell ale nezapomněl ani na klasickou třívrstvou architekturu. Tu se mu podařilo výrazně zrychlit skrze podporu NVMe over Fibre Channel (NVMeoF). NVMeoF přístup umožňuje rychlý přenos dat v síti SAN tím, že servery ani úložiště již nemusí balit data do archaického SCSI protokolu, ale můžou si informace posílat nativně, v moderním NVMe formátu.

Inteligentní datová redukce, AppsOn a NVMe over Fibre Channel jsou hlavní přednosti datových úložišť PowerStore. Dokážete i vy přetavit tyto vlastnosti ve svoji konkurenční výhodu?