Hlavní navigace

VIP opět podpoří projekty mladých programátorů

Když se sdružení CZ.NIC před více než rokem rozhodlo odstartovat pilotní projekt soutěže VIP, málokdo čekal, že se setká s takovým zájmem. 30 přihlášených projektů, 7 vítězných návrhů a celkem 271 tisíc korun na podporu jejich realizace – tak by bylo možné ve zkratce shrnout výsledky prvního ročníku. O tom, zda bude projekt pokračovat i letos, tak nemohlo být pochyb.
22. 10. 2009

Sdílet

Soutěž VIP (Vyvíjej, Inovuj, Programuj) má za úkol najít a podpořit zajímavé projekty zaměřené na vývoj nového open-source softwaru nebo inovaci softwaru používaného v oblasti internetových technologií, služeb či infrastruktury. Stejně jako loni i letos mohou vybrané projekty podle své náročnosti získat od organizátorů soutěže dotaci až 50 tisíc korun, přičemž počet projektů, které mohou být vybrány jako vítězné není nijak omezen.

„Koncept soutěže je shodný s loňskem. Změnilo se jen několik detailů, od kterých si slibujeme celkové zlepšení organizace soutěže i podmínek pro soutěžící, například prodloužení času na vypracování projektu,“ říká Ondřej Filip, výkonný ředitel sdružení CZ.NIC.

Soutěž se bude i tentokrát skládat z několika fází. Soutěžící nejdříve pošlou své návrhy projektů. Z nich odborná hodnotící komise složená ze zástupců akademické obce, komerční sféry, sdružení CESNET, mediálního partnera a CZ.NIC vybere ty, které postoupí do dalšího kola a určí jim hodnotící kritéria. Poté začne samotná realizace vybraných projektů. Soutěž uzavře prezentace soutěžících a závěrečné vyhodnocení a vyhlášení výherců.

„Soutěž VIP je jedním z klíčových projektů CZ.NIC v oblasti internetové osvěty. Cílem je podpořit talentované programátory a motivovat je k realizaci svých nápadů a plánů“ doplnil Ondřej Filip.

Zájemci o účast v soutěži by si určitě měli pospíšit – na přihlášení svých projektů mají čas do konce října. Podrobný harmonogram včetně informací k přihlášení do soutěže, možnostem realizace, hodnotící komisi atd. najdou zájemci na internetové adrese soutěže www.nic.cz/vip.

Root.cz je mediálním partnerem akce.