Hlavní navigace

Výherci hackathonu poletí do New Yorku, letenky jim vyhrála Travel mapa

Travel Hackathon uspořádalo Kiwi.com v Praze poprvé. Mezi programátory rozdělilo více než sto tisíc korun.
4. 7. 2017

Sdílet

Dejte programátorovi 24 hodin a dívejte se, jak tvoří. V takovém duchu se nesl v Praze víkend 23. až 24. června. Společnost Kiwi.com totiž uspořádala další Travel Hackathon. V pražské „Pracovně“ se sešly desítky soutěžících. Kiwi.com mezi ně rozdělilo ceny v hodnotě přes 100 tisíc korun.

Výherci si odnesli vouchery na 2 500 EUR

Vyhrát mohl jenom jeden. Tentokrát oslnil porotu svým projektem tým Go There, který pracoval na vývoji Travel mapy. Porota ocenila nejen design a inovace, které projekt přináší, ale také způsob prezentace. „Nečekali jsme, že náš tým vyhraje, protože v průběhu akce vznikalo spoustu skvělých projektů,“ popisuje Matúš Balaščák, jeden z členů výherního týmu.

„Určitě budeme ve vývoji našeho projektu pokračovat, protože v něm vidíme velký potenciál. Oproti jiným mapám vidíme výhodu naší aplikace především ve využití sociálních pluginů a gamifikaci,“ dodává. Jako tým, který obsadil první místo, si odnášela trojice s názvem Go There vouchery na letenky od společnosti Kiwi.com v hodnotě 2 500 EUR. Balaščák má jasno, využije cenu na cestu do New Yorku.

Hackathon přinesl aplikace, které plánují cestování za vás nebo pomohou se stopováním

Dalším týmem, který získal odměnu ve formě voucherů na 1000 EUR, byl tým s názvem Split Trip. Projekt zaměřený na cestování a kupování letenek ve skupině zajistil týmu druhé místo. „Split Trip pomáhá cestovatelům plánovat cestu ve skupině. Pomocí aplikace si mohou nejen naplánovat kombinace letů, ale i spravedlivě rozdělit cenu za letenky mezi jednotlivými členy,“ popisuje Miroslav Mašat.

Třetí příčku pak obsadil tým Real Pool, který pracoval na aplikaci pro Android s názvem Hop On. Měla by pomoct těm, kdo cestují autem a mají volné sedadlo. Volné místo by mohli díky aplikaci nabídnout tomu, kdo se potřebuje dostat stejným směrem. „Chceme posunout stopování do 21. století. Aplikace Hop On funguje v reálném čase, takže už nemusíte čekat na další autobus nebo vlak, ale prostě si stopnete auto, které jede vašim směrem,“ vysvětluje, jak aplikace funguje Pavel Lučivňák. K vývoji aplikace využili spolu s Veronikou, další členkou týmu, Java a Google Directions API. Veronika a Pavel byli zároveň jedním z nejmladších týmů. Pavel je v prvním ročníku vysoké a Veronika chodí na střední školu.

Týmům pomáhali mentoři z Kiwi.com i Amazon Web Services

Zúčastnění vytvořili celkem 15 pracovních týmů. „Atmosféra hackathonu byla přátelská. Týmy měly k dispozici technické zázemí i mentory jak z Kiwi.com, tak z Amazon Web Services. Pomáhaly si ale i navzájem,“ popisuje atmosféru prvního pražského Travel Hackathonu Jan Bleha, community manager společnosti Kiwi.com. Akci uspořádalo Kiwi.com právě ve spolupráci s Amazon Web Services. Ten na akci reprezentoval Cloud Solution Architect Vladimír Simek. Role mentorů za Kiwi.com se ujali Ondřej Veselý jako developer a datový analytik a Simone Esposito jako DevOps inženýr.

Přihlásit se mohli jak jednotlivci, tak celé týmy. Ty pak musely mít minimálně 2 a maximálně 5 členů. Zúčastnit se mohli i ti, kdo ještě nemají konkrétní nápad. Než v pátek večer vypukla práce na konkrétních projektech, proběhl totiž již tradiční brainstorming. Kompletní program je možné najít na oficiálním webu hackathonu Travel Hackathon 2017. „Akce nebyla určená jen pro programátory, ale také pro produktové manažery i UX a grafické designéry. Mezi zúčastněnými se tak pohybovali lidé s různými specializacemi a schopnostmi,“ říká Jan Bleha z organizačního týmu společnosti Kiwi.com. „Těšíme se na to, co přinese další hackathon,“ dodává. O akcích, které Kiwi.com pořádá se můžete dočíst na stránkách code.kiwi.com.