Hlavní navigace

Vyřešte nezabezpečený web s odborníky a za několik minut

Nedávno vydaný Chrome 68 zvýrazňuje weby bez HTTPS slovy Nezabezpečeno (Not secure). Pomůžeme vám tento problém snadno a rychle vyřešit.
4. 9. 2018

Sdílet

Nezabezpečené weby jsou v Chrome zvýrazněny

Webové stránky bez HTTPS a SSL/TLS certifikátu jsou od července v Chrome prezentovány jako nezabezpečené. Do budoucna je plánováno další zvýraznění této informace, konečným stavem v majoritních prohlížečích bude červené zvýraznění HTTP protokolu; tento krok očekáváme během příštího roku. Z tohoto důvodu doporučujeme všechny weby zabezpečit a neohrožovat návštěvníky.

Možná uvažujete nad tím, že ne všechny stránky pracují s citlivými údaji, a proto šifrování nepotřebují. Šifrování je však potřeba nejen kvůli ochraně citlivých údajů. Protokol HTTP posílá všechny data mezi uživatelem a serverem v čitelné podobě. Je tak jednoduché data nejen odposlechnout (viz článek Ukrást přihlašovací údaje je díky HTTP snadné), ale i změnit. Útočník pak může podvrhnout zcela jiný obsah. Vzhledem k těmto rizikům je upozornění prohlížeče oprávněné a zabezpečení webu protokolem HTTPS opravdu nutné. 

Zabezpečení a zrychlení web získáte snadno

Pro zabezpečení webu potřebujete SSL/TLS certifikát. Jeho získání je velmi snadné. Od vás budeme potřebovat pouze žádost obsahující veřejný klíč (CSR), kterou vám dodá správce vašeho serveru. Certifikát necháme certifikační autoritu vystavit a poté ho dostanete e-mailem. 

Rychlost vystavení certifikátu závisí na způsobu ověření. Certifikáty s ověřením domény se potvrzují pomocí e-mailu na dotčené doméně, DNS záznamu nebo souboru nahranému na FTP a certifikát můžete získat již za několik minut. Pokud chcete certifikát využít i pro autentizaci serveru, tedy aby dokládal jeho identitu, volte mezi OV certifikáty obsahující název a adresu vaší společnosti a EV certifikáty, které v prohlížeči zobrazí zelený název společnosti (zelený řádek) vedle adresního řádku. Vystavení těchto certifikátů s vyšším zabezpečením trvá nejvýše několik dní a prodloužení je vyřízeno obratem.

Po nasazení SSL/TLS certifikátu na web získáte nejen zabezpečení přenášených dat, ale také možnost využít protokol HTTP/2. Nástupce protokolu HTTP, který pochází z 90. let, několikanásobně urychluje načítání webových stránek. V prohlížečích však funguje pouze šifrovaně.

Pro zabezpečení webu si vyberte SSLmarket

Pro zabezpečení vašeho webu si vyberte SSLmarket.cz; jsme největší prodejte SSL/TLS certifikátů ve střední Evropě a máte pro vás k dispozici nejlepší zákaznickou podporu, která vám kdykoliv s přechodem na HTTPS ráda pomůžeme. Můžete rovněž využít náš profesionální webhosting CZECHIA.COM a nechat instalaci SSL/TLS certifikátu zcela na nás.

Rádi vám s přechodem na HTTPS pomůžeme. Kompletní informace o řešení problému s Chrome 68 najdete na stránce Zabezpečte si váš web, nebo bude nedůvěryhodný! Pokud váš web ještě není zabezpečen, tak vám s přechodem na HTTPS pomůže článek 10 kroků nutných pro převod webu z HTTP na HTTPS. Stále si nevíte rady? Zeptejte se nás jak vyřešit problém s nezabezpečeným webem. Pomůžeme zachránit a zabezpečit i ten váš.