Hlavní navigace

Vyvíjíme novou cloud platformu – hledáme do týmu další vývojáře

Připravujeme novou generaci hostingové platformy pro velké internetové projekty.
11. 7. 2017

Sdílet

Již přes 10 let se staráme ve VSHostingu o ty největší české a slovenské internetové projekty, o každý 3. eshop a zajišťujeme infrastrukturu pro spoustu zajímavých technologických startupů. Díky obrovskému množství zkušeností jsme vypozorovali slabá místa všech současných individuálních služeb velkých internetových projektů na největších světových hostingových trzích a začali jsme pracovat na vývoji nové unikátní cloudové platformy s názvem Zerops.io (Zero Operations).

Idea Zerops.io

Zerops představuje novou cloudovou platformu zajišťující plně automatizované a customizovatelné DevOps pro hostování internetových aplikací se zajištěním kompletního operations a vývojové, testovací i produkční high-availability infrastruktury s vyřešením všech nestandardních stavů, které se v produkčním provozu mohou objevit a to včetně podpory automatického škálování výkonu v reálném čase. V neposlední řadě zajistí Zerops klientům plné a hostované vývojové prostředí pro maximální pohodlí včetně oblíbených nástrojů (GitLab apod.). Jsme prakticky v začátku vývoje, za poslední půl rok s nám však již podařilo ověřit všechny technologické teze a zprovoznit funkční demo platformu a nyní začínáme vyvíjet.

Co se VSHosting povedlo a co nás čeká

VSHosting se stará se o tisíce serverů ve vlastním datovém centru ServerPark, které jsme před dvěma lety postavili a které patří mezi nejmodernější datová centra ve Střední Evropě. Před několika měsíci se nám například podařilo spustit vlastní CDN síť v Evropě a USA, kterou dnes využívá pro zrychlení již stovky webů včetně několika globálních. CDN síť postupně rozšiřujeme do dalších lokalit v Evropě a připravujeme expanzi CDN sítě do Asie. Dokončili jsme také škálovatelnou mailovou platformu CloudMail, ve které je po půl roce provozu uloženo více než 10 mil. emailů a tisíce uživatelů.

Připravujeme také novou moderní podobu control panelu s názvem ManagedAdmin pro automatizované ovládání velkého množství serverů a zvýšení uživatelského komfortu.

VSHosting tým sdružuje desítky DevOps odborníků a za více než 10 let zkušeností s provozem obrovského množství internetových projektů se nám podařilo vytvořit unikátní know-how, které nyní uplatňujeme ve vývoji Zeropsu. Zerops je určen zejména pro trhy UK, NL, USA a DE a firma se tak tedy rozšiřuje i o nové kolegy v zahraničí.

Mrkněte se také na video z technického zázemí našeho datacentra ServerPark:

Hledáme frontend celebritu do týmu

I přesto, že aplikace vyvíjíme v technologiích, které nejsou zatím v ČR příliš rozšířené (většinu backendu píšeme v GoLang), podařilo se nám vybudovat špičkový vývojový tým, se kterým plánujeme také poskytnout užitečné aplikace a nástroje veřejně jako opensource. Do týmu aktuálně hledáme zkušeného frontend vývojáře, který náš vývoj z pohledu frontendu dostane dál.

Pokud Vás zaujalo to, na čem pracujeme a co nás čeká, ozvěte se nám na job@vshosting.cz a pojďte se  s námi nezávazně potkat a pobavit se blíže o tom, na jakých projektech byste s námi rádi spolupracovali, o technologiích a všem co vás bude zajímat.