Hlavní navigace

Vzrůstající zájem o .eu domény potvrdily statistiky

Jen za poslední rok vzrostl počet aktivních .eu domén u největšího provozovatele sdíleného webhostingu v Česku společnosti WEDOS Internet, a.s. na dvojnásobek.
25. 5. 2015

Sdílet

Koncem dubna 2015 jsme pro naše zákazníky spravovali 22.865 .eu domén.

Tohoto trendu jsme si všimli minulý rok, kdy začal počet registrací .eu domén oproti předchozímu období přibývat. Připravili jsme pro čtenáře root.cz nahlédnutí do našich statistik.
 

  • Celkem u WEDOS internet a.s. bylo registrováno 35.263 .eu domén (od 8. září 2010).
  • 8.067 domén k nám převedli zákazníci od konkurence.
  • 12.398 jejich majitelé neprodloužili (měřeno od 9. září 2010)
  • Za posledních dvanáct měsíců se počet aktivních domén zdvojnásobil

Dlouhodobě máme akci k novým webhostingu NoLimit .eu doménu jako dárek zdarma. Spousta našich zákazníků této možnosti využije. Jiní však dají přednost flash disku, tričku anebo období zdarma. Záleží jakou akci pro naše zákazníky zrovna připravíme.

Domény zdarma však naši zákazníci prodlužují. Podívejte se na následující graf. Některé špičky na něm ukazují zhruba rok od velkých propagačních akcí.

Když naši zákazníci nemají zájem o prodloužení služby mohou u ní zapnout takzvané „doběhnutí“. To vypne všechna e-mailová upozornění a stornuje případné výzvy. Součástí toho je i vyplnění důvodů ukončení služby. Výsledky slouží k vylepšení našich služeb.
Často ale získáme i pohled zákazníka nejen na naše služby. A co jsme zjistili k .eu doménám?

 

  • Najdou se zákazníci, kteří dají přednost .eu doméně před ostatními kvůli ceně. Doména .eu je v naší nabídce ze všech nejlevnější. Registrace stojí 65 Kč a prodloužení 110 Kč.
  • Domény zdarma si zákazníci nechávají kvůli ochraně značky. Nejčastěji .eu přesměrují na svůj web a někdy využijí náš tarif Miniweb se 100 MB prostoru, který je k doméně zdarma. Většinou jako internetovou vizitku.
  • Několikrát zaznělo, že dvě písmenka jsou lepší než tři.
  • Jeden zákazník uvedl, že pro multijazyčnou verzi mu lépe vyhovuje jeho .eu doména.
 

Společnost WEDOS internet, a.s. Registruje a prodlužuje domény za nákupní ceny. Naši zákazníci neplatí nic navíc. Ke každé doméně je služba Miniweb, kde si můžete udělat jednoduchou prezentaci o velikosti 100 MB zdarma a samozřejmě vedení DNS záznamu. Pokud vám nevyhovuje náš neomezený sdílený webhosting NoLimit anebo VPS s root přístupem využívající značkové SSD disky, můžete u nás mít .eu doménu registrovanou a směřovat jinam. Nic Vás to navíc nebude stát.

Pokud byste chtěli vyzkoušet naše služby, máme pro Vás 50% slevový kupón ROOT50EU na náš neomezený webhosting NoLimit. Samozřejmě s .eu doménou zdarma ;)