Hlavní navigace

Web4U sází u českých domén na vysokou bezpečnost

Společnost Web4U se letos stala jediným registrátorem .CZ domén se 100 % hodnocení od sdružení CZ.NIC. Body získala jak komfortem ovládání, tak i důrazem na maximální bezpečnost.
30. 11. 2011

Sdílet

Společnost Web4U vnímá a vítá rostoucí význam a hodnotu domén v dnešním světě informačních technologií, kdy se doména stává důležitou součástí nejen internetové, ale i obecné identity jejích zákazníků, a charakterem svých služeb se tak společnost Web4U snaží poskytovat svým zákazníkům maximální komfort a bezpečí při využívání domén.

Bezpečnost až na prvním místě

Každá .CZ doména registrovaná u Web4U je zároveň zabezpečena pomocí DNSSEC. Návštěvníci této domény pak mají jistotu, že informace, které z DNS získali, byly poskytnuty správným zdrojem, jsou úplné a jejich integrita nebyla při přenosu narušena. DNSSEC tak vaši doménu ochrání proti pharmingu, který se v minulosti v ČR už také objevil. Web4U ale navíc přidává ještě jeden stupeň ochrany – vaši doménu převede na nového vlastníka jen tehdy, když předložíte notářsky ověřený podpis od původního vlastníka i nového nabyvatele. Českou doménu registrovanou u Web4U vám tak nikdo neukradne ani elektronicky, ale ani fyzicky.

Maximální komfort při úpravách DNS

Důvodem, proč Web4U jako jediný registrátor .CZ domén získal od CZ.NIC plný počet bodů ve všech 47 hodnocených kritériích, je však i vysoký komfort a špičková nonstop podpora, kterou Web4U svým zákazníkům nabízí. Nastavení svých .CZ domén může uživatel měnit velice jednoduše prostřednictvím webové administrace. Ta umožňuje upravovat a přidávat k vaší doméně libovolné typy záznamů, včetně TXT, SRV či CNAME, jejichž zadání požadují některé rozšířené webové služby. Systém online editace DNS záznamů také uživatele chrání před zadání chybných a neplatných údajů, čímž předchází potenciálnímu vzniku některých problémů. V případě, kdy si uživatel neví rady, může kdykoliv kontaktovat bezplatnou technickou podporu, která mu s úpravou záznamů i s řešením libovolných dalších požadavků ochotně pomůže.