Hlavní navigace

Webináře – správa distribuovaných prostředí a VPN s dvoufaktorovou autentizací

Dnešní webináře ze série Tech Club přinášejí aktuální téma VPN a jeho propojení s dvoufaktorovou autentizací a také ukážou, jak v multicloudovém světě spravovat distribuovaná výpočetní prostředí.
20. 4. 2020

Sdílet

Vzdálené přístupy VPN a integrace s vícefaktorovým ověřováním uživatele

Vzdálené zabezpečené přístupy (VPN) nikdy nebyly tolik na pořadu dne jako právě teď. Potřeba zabezpečit komunikaci zaměstnanců na home office je totiž díky současné situaci více než aktuální V dnešním webináři vám představíme různé scénáře zprovoznění VPN a zabezpečení vícefaktorového ověřování uživatelů VPN spojení. Dozvíte se, kdy využít ASA a kdy FTD kód a jak vše nastavit. Ukážeme vám výhody propojení s vícefaktorovou autentizací a jak ho provést.

Cisco Intersight – Správa požadavků digitální transformace

Webinář poskytne odpověď na aktuální výzvy ve správě IT systémů a infrastruktur. Aplikace se stávají komplexnější, nasazují se distribuovaně a posouvají se blíže k uživatelům. Z toho důvodu jsou i dnešní datová centra distribuovaná přes multiloudová prostředí, která tvoří klasická Core datacentra, Edge datacentra a Cloudové prostředí. Každá z částí potřebuje administrátory, případně administrátorská sila, což je nákladné. Je také složité udržovat standardy pro všechna prostředí nebo automatizovat správu i infrastrukturu. Tento požadavek na implementaci distribuovaných aplikací podporovaných distribuovaným výpočetním výkonem vytváří rostoucí mezeru mezi tím, co tato prostředí vyžadují a odborností, procesy a nástroji, které je podporují. V rámci webináře se dozvíte, jak zjednodušit automatizaci správy od orchestrace, přes optimalizaci, správy Kubernetes prostředí, včetně získávání predikcí vytížení infrastruktury nebo proaktivního monitoringu. A pochopitelně s důrazem na bezpečnost. Představíme a ukážeme řešení Cisco Intersight, které poskytuje holistický přístup ke správě distribuovaných výpočetních prostředí od primárních datových center přes cloud prostředí, až k Edge lokacím.

Termíny a témata dalších webinářů  jsou následující: 

21. duben 2020 – Cisco Smart licencování a Smart Account – podrobnosti a registrace

23. duben 2020 – Automatizace a monitoring sítě s využitím Cisco DNA licencí – podrobnosti a registrace

28. duben 2020 – Proč je Cisco Umbrella efektivní v boji s kyberzločinem nejen v těchto dnech – podrobnosti a registrace

30. duben 2020 – Jak jednoduše a zároveň bezpečně připojit zaměstnance z home office do firemní sítě? – podrobnosti a registrace

Cisco přináší sérii technicky zaměřených přednášek, které se týkají témat souvisejících s architekturou sítí, datovými centry, řešeními pro IT bezpečnost, infrastrukturou pro cloudové služby,  IoT nebo systémy pro spolupráci uživatelů. Některé jsou zaměřeny na designový návrh, jiné na konkrétní implementace včetně praktických příkladů a živých demo ukázek, nebo na aktuální trendy v oboru.

Pro účast na přednášce se vždy stačí registrovat a ve stanoveném čase se připojit do Webexu. Celý webinář totiž probíhá přes komunikační platformu Cisco Webex, a to dvakrát týdně. Případně je možné spustit přednášky ze záznamu zde na Root.cz nebo na webu TechClubu.

Aplikaci Webex si můžete zdarma stáhnout zde. Využít ji pak navíc můžete i ke vzdálené spolupráci a komunikaci s kolegy, partnery či zákazníky.