Hlavní navigace

Zamrzá vám IT infrastruktura? Chytré zásuvky NETIO 4 jsou řešením

NETIO vyrábí v České republice již několikátou generaci chytrých elektrických zásuvek. Jak je ovládat, čím jsou unikátní nebo pro koho jsou určeny se dozvíte v našem článku.
27. 5. 2019

Sdílet

Ovládání zásuvek NETIO4

Zásuvky nesoucí název NETIO 4 lze ovládat po síti LAN a WiFi, existující ve dvou variantách elektrických výstupů. První možnost nalezneme u NETIO 4 a NETIO 4 ALL, jedná se o klasickou elektrickou zásuvku na 230VAC (Typ E), jak ji znáte například ze svého domova nebo varianta NETIO PowerPDU 4C s IEC-320 C13/C14 tak, jak ji najdeme na počítačových ATX zdrojích.

Jednotlivé výstupy lze na NETIO 4 individuálně ovládat několika způsoby:

  • Přímo přes webové rozhraní
  • Kalendářem
  • IP Watchdog
  • Mobilní aplikací
  • Tlačítky přímo na zařízení
  • M2M API protokoly (SNMP, SNMP v3, Telnet, MQTT, Modbus/TCP, …).
  • Lua scripty, které lze do zařízení vložit přes webové rozhraní, případně je v něm napsat, a následně spouštět. Lua je jazyk obdobný jazykům rodiny C.

Dobrý sluha, skvělý pomocník

Další věcí, kterou NETIO 4 ALL a NETIO PowerPDU 4C zvládají je měření elektrických veličin (A, W, kWh, TPF, V, Hz) s vysokou přesností a to jak nezávisle pro každý výstup, tak jako souhrnnou hodnotu.

Další speciální funkcí je implementovaná Zero Current Switching (ZCS), kterou najdeme u zařízení, která měří elektrické veličiny (NETIO 4 ALL a NETIO PowerPDU 4C). Podpora ZCS znamená, že ovládací relé spíná a rozpíná právě v okamžiku průchodu proudu nulou, což je umožněno tím, že funkce ZCS aktivně monitoruje průběh sinusoidy elektrického proudu.   

Díky ZCS může zařízení vypínat a zapínat zdroje (servery, počítače a další IT zařízení) až do maximálního výkonu a zároveň zapínání výstupu pomocí ZCS snižuje možnost vypadnutí elektrických jističů po obnovení dodávky proudu. Díky zapnutí a vypnutí relé při průchodu proudu nulou se zásadně omezí negativní vliv zapínacího proudu (Inrush current).

ZCS zásadně snižuje EMC rušení, která sepnutí a odpojení 230V výstupu generuje a také prodlužuje životnost připojených zařízení. Tento efekt je dramatický hlavně u častého zapínání a vypínání přístrojů, které na to nejsou navrženy.

Kdo zásuvky využije?

Zásuvky jsou určeny nejen pro koncové uživatele (B2C), ale především pro firmy (B2B). Typickým uživatelem je systémový integrátor, který používá produkty do různých průmyslových projektů. NETIO produkty najdete v předváděcích centrech, ve větrných elektrárnách, v nemocnicích a v mnoha dalších M2M a IoT aplikacích.

Pokud řešíte zamrzající IT infrastrukturu nebo se Vám NETIO produkty hodí pro ovládání elektrických zásuvek ve výrobě nebo kanceláři navštivte https://www.koukaam.se/netio/ nebo https://www.netio-products.com/cs/, případně napište na obchod@koukaam.se