Hlavní navigace

Proč neblokovat reklamu na Root.cz?

  • Provoz serverů a výroba obsahu tak, aby se vám líbil, není jednoduchá věc a stojí nás peníze. Ty získáváme hlavně prodejem reklamy a můžeme tak platit autorům. Díky tomu nám nemusíte dávat čísla karet ani posílat peníze na účet, pokud chcete své oblíbené články číst i nadále.

Sdílet

Blokujete reklamy na Root.cz? 

Všimli jsme si, že ve svém prohlížeči blokujete reklamy pomocí aplikace AdBlock nebo podobné.

My vás chápeme, reklama se na nás dnes valí všude. Jenže my ty reklamy opravdu potřebujeme. Pomáhají nám získat finance na provoz Root.cz. To díky nim může být web takový, jak ho máte rádi.

Podržte nás, stačí málo. Vypněte si, prosím, AdBlock na Root.cz, nebo se staňte naším podporovotelem. Pak vám reklamy zmizí automaticky a navíc od nás získáte i další výhody, jako je e-book zdarma, přístup do speciální sekce na fóru. A když budete chtít, můžeme vás vzít i na pivo.

Jak vypnout blokování pro Root.cz

Reklamy na Root.cz snadno odblokujete během dvou vteřin. Stačí kliknout na ikonu AdBlock v horní liště prohlížeče a vybrat možnost Vypnout na root.cz, Nepoužívat na této stránce, případně Nespouštět na této doméně apod. Záleží na konkrétní aplikaci, kterou používáte.

A je to. Děkujeme vám za pomoc!

Stačí dvě kliknutí…

… a moc nám pomůžete. Díky!

Nejčastější dotazy

Když si reklamy povolím, nebudou mne obtěžovat zvukem na pozadí?

My sami reklamní bannery nevytváříme, nejsme pány jejich měření ani toho, za co je trh ochoten platit. Snažíme se ovšem, aby vás reklamy neobtěžovaly a ctíme kodex SPIR (Sdružení Pro Internetovou Rozvoj), jehož jsme aktivním členem. Nepoužíváme proto žádné formáty s automatickým zvukem nebo videem.

Pokud nám taková reklama na server proklouzne např. z RTB sítí, dejte nám prosím vědět a my reklamu nebo celou síť okamžitě zablokujeme.

Nemám Flash a ani ho mít nechci!

Lišta nemá nic společného s tím, zda máte nebo nemáte Flash plugin. Podstatné pro ni je, zda se načtou a spustí skripty reklamního systému.

Proč to vůbec řešíte? Je to marginální problém…

Bohužel už vůbec nejde o marginální problém, na Rootu blokuje reklamu téměř polovina čtenářů. Je to samozřejmě dáno technickou zdatností našeho publika. Takový postoj nám bohužel výrazně ubližuje (blokovány bývají i měřící kódy návštěvnosti), proto jsme byli nuceni ho začít řešit, pokud chceme dlouhodobě udržet provozuschopnost našeho webu.

Stejně bych na reklamy nikdy neklikl!

Některé typy reklam jsou placené za zobrazení. Nemusíte na ně klikat, už jen to, že se vám zobrazí, nám přináší peníze. Takhle jednoduché to je.

Nebylo by lepší vymyslet jiné obchodní modely místo reklamy?

Možná ano, ale zatím pro tak velké weby, jako jsme my, nikdo nepřišel s ničím převratným, co by fungovalo stejně dobře. Pokud tedy nepočítáme přímé platby od čtenářů, kterých vás chceme zatím ušetřit.