Hlavní navigace

Root.cz je adoptivním rodičem tučňáka Humboltova

Sdílet

Tučňáci - Zoo - kamera
Odborný server Root.cz je adoptivním rodičem jednoho černobílého sympaťáka z pražské zoologické zahrady – tučňáka Humboldtova (Spheniscus humboldti).

S naším tučňákem se můžete osobně seznámit v pavilonu tučňáků zoologické zahrady v Praze-Troji u východu v dolní části areálu. Na dálku si ho můžete prohlédnout alespoň na fotce nebo prostřednictvím on-line kamery. Tučňáky zároveň můžete podpořit zasláním SMS na účet zoologické zahrady. 
Tučnák Humboltův - pražská Zoo - menší

Co možná nevíte o tučňácích

  • Třída: ptáci
  • Řád: tučňáci
  • Čeleď: tučňákovití
Zeměpisné rozšíření:
západní pobřeží Jižní Ameriky od Peru po Chile
Biotop:
skalnaté pobřeží, volné moře
Potrava:
Mořské ryby, které chytá do zobáku s ostrými okraji.
Rozměry:
motnost 1,5–2,5 kg, délka těla 65–70 cm
Rozmnožování:
Samice snáší 2 vejce, v sezení se střídá se samcem. Hnízdo má podobu nory nebo skuliny. Mládě váží po vylíhnutí 85–95 dkg a má šedý prachový šat. Rodiče ho krmí natrávenými rybami.
Věk:
v chovech až kolem 20 let
Zajímavosti:
Patří k nejteplomilnějším tučňákům. Jako všichni příslušníci řádu není schopen létat a vzhledem k nohám posunutým na konec těla se po souši pohybuje neobratně. Ve vodě plave pomocí veslovitých křídel, kormidluje nohama. Dosahuje rychlosti až 35 km/h a působí nesmírně elegantně. Krátké husté peří je nesmáčivé. Tučňáci žijí v koloniích tvořených trvalými páry a nedospělými jedinci. Poznáte je podle toho, že nemají plné kontrastní vybarvení. Typickým hlasovým projevem je pronikavé troubení.

Zdroj: ZOO Praha

Podpořte tučňáky

Tučňáky v pražské zoologické zahradě můžete podpořit také vy. Zašlete ze svého mobilu dárovskou SMS na číslo 8 77 77 ve tvaru: dms zoo tucnak. Při odeslání bude k tarifní ceně za vaši SMS připočtena částka 30 Kč + DPH. Z této částky přibude na konto tučňáků 27 Kč. Podívejte se na aktuální počet poslaných SMS.

Tučňák Humboldtův - adopční listina menší