Hlavní navigace

Seriál Arch Linux podrobně

Další seriál o čím dál populárnější distribuci arch. Tentokrát hodně podrobný od instalace až po praktické používání.

Arch Linux: další správci balíčků včetně grafických

Minulý díl byl věnován dokončení konfigurace JWM a pořízení snímků obrazovky. V dnešním dílu se budeme věnovat dalším správcům balíčků, správcům přihlášení a porovnání uživatelských prostředí.

Doba čtení: 22 minut

Arch Linux: virtuální plochy JWM, pořízení snímků obrazovky

Minulý díl byl věnován správě sezení, uzamčení obrazovky/účtu a nastavení ikon v hlavním menu JWM. V dnešním dílu ukončíme konfiguraci JWM nastavením virtuálních ploch a ukázkou pořízení snímků obrazovky.

12. 5. 2016 0:00
Doba čtení: 11 minut

Arch Linux: správa sezení, uzamčení obrazovky, ikony v menu JWM

Minulý díl byl věnován nastavení klávesových zkratek a spouštění aplikací včetně autostartu. Dnesu se budeme věnovat správě sezení, uzamčení obrazovky/účtu a nastavení ikon v hlavním menu JWM.

5. 5. 2016 0:00
Doba čtení: 11 minut

Arch Linux: klávesové zkratky, spouštění a autostart aplikací

Minulý článek byl věnován instalaci balíčků z AUR a konfiguraci hlavního menu. Dnes se budeme věnovat klávesovým zkratkám, spouštěčům aplikací včetně konfigurace jejich automatického startu.

Doba čtení: 12 minut

Arch Linux: instalace balíčků z AUR

Minulý díl byl věnován nastavení systémových parametrů a základní konfiguraci JWM, konkrétně systémového panelu. Dnešní díl bude zaměřen na instalace balíčků z AUR a konfiguraci hlavního menu v JWM.

Doba čtení: 16 minut

Distribuce Arch Linux: systémové parametry a konfigurace JWM

Minulý díl by věnován hlavně instalaci základní sady aplikací a spuštění a nastavení správce oken JWM. V dnešním dílu se budeme věnovat jeho podrobnější uživatelské konfiguraci.

Doba čtení: 11 minut

Distribuce Arch Linux: grafické prostředí, konfigurace a spuštění WM

Minulý článek byl věnován správci balíčků a aktualizaci repozitářových zrcadel. Dnes se budeme věnovat instalaci grafického prostředí, základní sady aplikací a konfiguraci systému pro spuštění WM.

Doba čtení: 18 minut

Distribuce Arch Linux: správa balíčků, aktualizace zrcadel

Minulý díl byl věnován dokončení instalace nového systému a úvodu do správy balíčků. V dnešním dílu budeme pokračovat v popisu správy balíčků a aktualizace zrcadel s oficiálními repozitáři.

Doba čtení: 15 minut

Distribuce Arch Linux: dokončení instalace, správce balíčků

Minulý článek byl věnován plánům a přípravě instalace Archu. Zaměřili jsme se na dokumentaci a udělali první kroky k instalaci. Dnes se budeme naplno věnovat krokům instalace a podrobnému popisu postupu.

Doba čtení: 13 minut

Distribuce Arch Linux: první část instalace

Minulý díl byl věnován plánům a přípravě instalace Archu. Podrobněji jsme se zaměřili na dokumentaci a udělali první kroky k instalaci. Dnes se budeme naplno věnovat instalaci a podrobnému popisu postupu.

Doba čtení: 14 minut

Distribuce Arch Linux: repozitáře, balíčky, příprava instalace

Minulý díl byl věnován pouze obecným informacím a výhodám či nevýhodám nasazení Archu. Dnes se zaměříme na repozitáře, balíčkovací systém, instalační média a přípravu instalace.

Doba čtení: 12 minut

Distribuce Arch Linux: proč se o ni zajímat?

Arch Linux je jednou z nejpopulárnějších distribucí současnosti. Je jednoduchý, moderní, otevřený, aktuální a velmi dobře dokumentovaný. To jsou hlavní důvody, kvůli kterým by vás měl zajímat.

Doba čtení: 11 minut