Hlavní navigace

Seriál Bezdrátový přenos malých dat pomocí IQRF

Zástupcem bezdrátových technologií využitelných v IoT, M2M či Smart City, je česká technologie IQRF. Dokáže efektivně využívat výhody topologie mesh a data doručuje s velkou spolehlivostí.

Bezdrátový přenos s IQRF: zasílání příkazů na nody

Fast Response Command je metoda, která slouží k zaslání příkazu z Koordinátoru hromadně na všechny nebo vybrané Nody. Výrazně se tím zkracuje čas potřebný k získání všech informací.

15. 6. 2016 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Bezdrátový přenos s IQRF: čtení z externích čidel

Dnes si ukážeme, jak číst data z externího teplotního čidla Dallas, hodnoty z čidla intenzity osvitu (fotorezistor) či hodnoty napětí pomocí potenciometru. Využijeme Custom DPA Handler.

8. 6. 2016 0:00
Doba čtení: 2 minuty

Bezdrátový přenos s IQRF: přizpůsobení chování transceiveru

Transceivery IQRF zajišťují základní funkčnost samy o sobě již s vlastní programovou výbavou. Pokud je třeba více přizpůsobit jejich funkčnost, lze k tomu použít Custom DPA Handler.

Doba čtení: 4 minuty

Bezdrátový přenos s IQRF: komunikační protokol DPA

Zařízení v síti IQRF lze velmi snadno řídit a získávat z nich data. Pro tento účel byl vyvinut protokol DPA, který přinesl významné zjednodušení této komunikace.

Doba čtení: 4 minuty

Bezdrátový přenos s IQRF: výstavba sítě

Jak snadné je vytvořit bezdrátovou síť pro sběr dat ze zařízení či jejich ovládání v rozsáhlé síti? Jaké postupy lze použít? Podívejme se na to společně v dalším díle o technologii IQRF.

Doba čtení: 6 minut

Bezdrátová inovace pro malá data jménem IQRF

Zástupcem bezdrátových technologií využitelných v IoT, M2M či Smart City, je česká technologie IQRF. Dokáže efektivně využívat výhody topologie mesh a data doručuje s velkou spolehlivostí.

Doba čtení: 6 minut