Hlavní navigace

Seriál Hrajeme si s Apache

Seriál, ve kterém se naučíte rychle a efektivně pracovat se základními funkcemi web serveru Apache. Po krátkém a obecném úvodu vás seriál provede často opomíjenými, ale užitečnými vlastnostmi Apache.

Jak na konfigurační soubor Apache

V minulém článku jsme se zabývali autentizací a ovládáním Apache. V dnešním se zaměříme na konfiguraci obecně. Ukážeme si syntaxi konfiguračních souborů a seznámíme se s pomocnými nástroji, které lze při konfiguraci použít. Konfigurace jako taková si zasluhuje naši pozornost proto, že každá editace s sebou nese riziko chyb.

Doba čtení: 4 minuty

Ovládání Apache a autorizace

V dnešním článku se budeme zabývat spouštěním, vypínám a restartováním Apache a autorizací. Ukážeme si, jak uvést démona do chodu a jak jej regulérně vypnout nebo restartovat, aniž dojde k nějakým nečekaným událostem. V další části článku se budeme zabývat omezením přístupu na webové stránky pomocí uživatelského jména a hesla.

Doba čtení: 4 minuty

Hrajeme si s Apachem: velmi obecný úvod

Rád trávím volný čas brouzdáním na internetu, prohlížením webových stránek, čtením novin a podobně. Jedná se o službu www, zpřístupňující obsah celosvětové komunitě návštěvníků. Jde o relativně levný a rychlý způsob, jak vystavit fotografie třídy, fotogalerii z poslední party nebo počasí na příští týden. Jak na to?

Doba čtení: 2 minuty