Hlavní navigace

Seriál Integrace SQUID proxy serveru do Active Directory

Chcete mít přehled o aktivitě uživatelů Windows používajících vaši SQUID proxy? V době terminálových serverů a neposedných uživatelů nám už nestačí mít v logu IP nebo záznam z DNS. Pokusíme se společně tento problém vyřešit, což nebude úplně jednoduché.

Integrace SQUID proxy serveru do Active Directory (3)

Svět není dokonalý, naše firemní softwarové vybavení už vůbec ne, a tak nám něco přes naši proxy pojede v pohodě a něco se bude bránit. Koneckonců i my chceme mít více možností než jen pouze povolit/nepovolit přístup do internetu. A mimo jiné nasadíme další nepopulární opatření, těšte se.

18. 10. 2012 0:00
Doba čtení: 5 minut

Integrace SQUID proxy serveru do Active Directory (2)

Dnes nás čeká pokračování integrace našeho proxy serveru do Active Directory. Dokončíme konfiguraci autentizací proti AD na všechny způsoby a podíváme se konečně na Squid, Sambu a nakonec dojde i na HTTP server dle vlastního výběru. Na konci tohoto dílu byste měli mít připravené plně funkční řešení.

Doba čtení: 7 minut

Integrace SQUID proxy serveru do Active Directory (1)

Chcete mít přehled o aktivitě uživatelů Windows používajících vaši SQUID proxy? V době terminálových serverů a neposedných uživatelů nám už nestačí mít v logu IP nebo záznam z DNS. Pokusíme se společně tento problém vyřešit, což nebude úplně jednoduché. A při té příležitosti se podíváme i do historie.

Doba čtení: 5 minut