Hlavní navigace

Seriál Stavba kvadrokoptéry

Amatérská stavba kvadrokoptéry zlepší schopnosti člověka hned na několika úrovních. Naučí se programovat jednočipy, zjistí něco o vrtulích a zlepší se v pájení i v návrhu elektronických zařízení. Nakonec ho navíc čeká hromada zábavy s létajícím modelem, který zle téměř neomezeně vylepšovat.

Stavíme kvadrokoptéru #4: rozhraní pro testování s PiUI

Po pauze se vrací seriál o stavbě kvadrokoptéry. V minulých dílech jsme se naučili točit s motory a získávat přesné údaje o poloze; nyní se podíváme, jak komunikovat s RaspberryPi a kvadrokoptérou. Článek se nebude zatím věnovat finální podobě ovládání, ale testovacímu rozhraní, které může být velmi snadno upraveno pro jiné účely.

Doba čtení: 6 minut

Stavíme kvadrokoptéru #3: Digital Motion Processor na MPU-6050

V dnešním článku o kvadrokoptéře se podíváme na základní stavební kámen stabilizace: integrovaný obvod MPU-6050. Kromě toho, že má na sobě gyroskop a akcelerometr, obsahuje také Digital Motion Processor, který můžeme využít pro rychlé zpracování dat a získat přesné úhly, ve kterých se kvadrokoptéra nachází.

Doba čtení: 9 minut

Stavíme kvadrokoptéru #2: Arduino a řízení otáček motoru

První díl seriálu o stavbě kvadrokoptéry měl nečekaný ohlas. Ozvala se řada lidí, že podle seriálu také začínají stavět, jiní se inspirovali a staví podle vlastních požadavků. Každopádně máme radost, že článek vyvolal takovou odezvu. Dnešní díl už bude praktičtější, protože se podíváme na řízení otáček motorů.

Doba čtení: 9 minut

Stavíme kvadrokoptéru s Raspberry Pi a Arduino Nano

Malý počítač Raspberry Pi si říká o využití v zajímavých projektech a kvadrokoptéra takovým projektem může být. Není složité ji postavit, není to ani moc drahé a můžete si na ní vyzkoušet své programátorské i kutilské dovednosti. V tomto seriálu se dozvíte, jak vše propojit, abyste se na konci dostali do vzduchu.

Doba čtení: 6 minut