Hlavní navigace

Seriál Vytváříme aplikace s PyGTK

Seriál o vytváření GUI v Pythonu pomocí multiplatfomního toolkitu GTK+ a jeho bindingu PyGTK.

Vztah PyGTK a GTK

Dnes nahlédneme hlouběji na samotné PyGTK a skrze něj i na GTK. Pokusíme se trochu pochopit, jak GTK vlastně funguje, což nám pak pomůže při psaní složitějších věcí. Poté si probereme ještě referenční příručku a tím kompletně dobereme základy.

Michal Smrž

1. 9. 2008 0:00
Doba čtení: 10 minut

PyGTK 4: Kalkulačka a prohlížeč

Čtvrtý díl seriálu o PyGTK. Dnešní díl bude zaměřen již více na praxi. Probereme pár nových prvků a natrénujeme si dosavadní poznatky na vytvoření jednoduché kalkulačky a na vytvoření ještě jednoduššího textového prohlížeče.

Michal Smrž

25. 8. 2008 0:00
Doba čtení: 8 minut

Vzhled aplikací v PyGTK

Již třetí díl seriálu, který vás učí používat PyGTK. Dnes si ukážeme, jak lze řadit prvky do struktur a tím vytvářet layout - vzhled našich aplikací. Konkrétně bude řeč o gtk.HBox(), gtk.VBox(), gtk.Table() a okrajově škrtneme i o gtk.Fixed(). Vše doplněno screenshoty a ukázkou kódu u gtk.Table().

Michal Smrž

18. 8. 2008 0:00
Doba čtení: 6 minut

Klasický Hello World v PyGTK

V dnešním druhém díle nového seriálu o vytváření aplikací pomocí PyGTK si ošetříme import knihoven, ukážeme si, jak správně zapisovat kód v PyGTK, co je to callback a vše si podrobně rozebereme. V závěru článku pak vylepšíme náš první program o nové vlastnosti a tak vytvoříme pořádný Hello World.

Michal Smrž

4. 8. 2008 0:00
Doba čtení: 11 minut

Vlastnosti a výhody toolkitu PyGTK

Dnešním článkem otevíráme nový seriál o vytváření GUI v Pythonu pomocí svobodného multiplatformního toolkitu GTK+ a jeho bindingu PyGTK. V prvním díle si představíme samotný toolkit a rozebereme jeho výhody. Dále vytvoříme a rozebereme nejmenší možný program s tlačítkem, který má pouhých sedm řádků.

Michal Smrž

28. 7. 2008 0:00 | Python
Doba čtení: 6 minut