Hlavní navigace

Knihy v edici Root.cz

Nabídka elektronických knih, které vydává pod svou hlavičkou Root.cz.

Pavel Tišnovský: Prehistorie počítačových her (1958 – 1988)

Historie moderních počítačů sahá dnes už poměrně daleko do minulosti a začíná vlastně už během druhé světové války.

Kniha Prehistorie počítačů mapuje období od konce padesátých do konce osmdesátých let. Byla to doba objevování, vynalézání a pravých vědců, kteří se v bílých pláštích snažili přijít na kloub výpočetní technice. S historii počítačů jsou pevně spojeny také počítačové hry.

Ty se objevily velmi brzy, už na začátku šedesátých let. První vlaštovkou byla hra Spacewar, která simulovala boje ve vesmíru. Pojďte s námi nahlédnout do archeologických vykopávek prvních počítačů, her a nahlédnout tak vlastně i do podstaty počítačů dnešních.


Lukáš Erben: Úsvit hackerů

Kniha Úsvit hackerů vypráví fascinující příběh počátků hackerů, tedy lidí, o kterých dnes slýcháme prakticky denně. Tito lidé existovali dávno před současnými hackery, kteří se dokáží nabourat do informačních systémů. Existovali dávno před vznikem internetu, počítačů, chytrých telefonů a platebních karet.

Tito původní hackeři ale nechtěli být kriminálníky, nabourávat se do bankovních systémů a krást. Jejich cílem bylo pochopit do hloubky princip technologie a pak si ji ohnout podle vlastních potřeb. Takoví lidé existovali vždy a proto náš příběh začíná před první světovou válkou a zasahuje vlastně až do devátého století našeho letopočtu. Tam musíme hledat počátky toho, čemu dnes říkáme hacking.

Zakoupením získáte e-knihu ve formátech ePub a Mobi, která je chráněna pouze sociálním DRM. Ve čtení vás ale nijak neomezují. Cena knihy je 90 Kč s DPH.


Pavel Tišnovský: Programovací jazyk Lua

Programovací jazyk Lua není známý jako někteří jeho konkurenti. Rozhodně to ale neznamená, že je málo rozšířený. Používá se v mnoha počítačových hrách, ale i jiných aplikacích. Jedná se o jednoduše použitelný programovací jazyk, který je skutečně mezi výrobci herního softwaru z několika příčin oblíbený.

Patří do poměrně rozsáhlé a stále častěji používané skupiny vysokoúrovňových skriptovacích jazyků, do níž můžeme zařadit například populární Python, Perl, Scalu, Ruby, či na síle nabývající JavaScript Tyto programovací jazyky nabízí vývojářům jednoduchou práci se strukturovanými daty, dynamicky typované proměnné, automatickou správu paměti (garbage collector) a mnohé další vysokoúrovňové techniky zjednodušující a zrychlující vývoj. Jazyk Lua je možné velmi jednoduše integrovat jako řídicí jazyk do různých aplikací, protože jeho interpretr je možné vtěsnat do pouhých 70 kB.

Kniha vás provede celým světem jazyka Lua od historie přes základní konstrukce až po vývoj konkrétní počítačové hry s některým z frameworků. Koupíte ji bez tvrdého DRM za 90 Kč.


Pavel Tišnovský: Textový editor VIM jako IDE

Textový editor Vim je populární zejména v unixovém světě, kde je ceněn pro ohromnou efektivitu, modularitu a přizpůsobitelnost. Je možné jej využít k jednoduché editaci konfiguračních souborů, ale i k seriózní vývojářské práci. Vim může nabídnout pomocnou ruku vývojářům při jejich každodenní činnosti, tj. pro přípravu zdrojových kódů, navigaci v projektu, porovnávání dvou souborů či při překladu a opravě chyb.

Vim je tak možné proměnit ve velmi silné vývojové prostředí, které je možné navíc rozšiřovat pomocí skriptovacího jazyka Vim Script. Editor také dokáže spolupracovat se známými skriptovacími jazyky, zejména z populární trojice Perl, Python a Ruby, ale taktéž TCL či Scheme.

Kniha vás provede pokročilými funkcemi a vlastnostmi editoru Vim, nabídne vám řadu tipů a triků pro použití při vývoji a zjednoduší vám život a ubere mechanické práce. Koupíte ji bez tvrdého DRM za 90 Kč.


Jak naplno využít potenciál vašeho webu

Jste majitel firmy, webu nebo e-shopu a chcete váš web vylepšit?. Ve 12 kapitolách FORPSI e-booku , který je ke stažení zdarma, najdete zkušenosti a know-how 11 odborníků na online marketing. Pavel Ungr ukáže nejčastější chyby v SEO, kterých se majitelé webů dopouštějí. Martin Šimko upozorní na co si dát pozor při spolupráci se SEO konzultantem/agenturou. Marie Štouračová naučí, jak optimalizovat web pro mobilní přístupy, Juraj Sasko něco o SEO a webhostingu. Mário Roženský představí základy affiliate marketingu pro e-shop, Zdeněk Dvořák ukáže, jak budovat zpětné odkazy, Adam Jurák základy e-mailingu a využití pro byznys. Klára Kunová vás naučí, jak vyhodnocovat výkonnost e-shopů a Ludmila Navrátilová, jak pracovat s Google Analytics. David Mareček ukáže, jak lépe rozumět publiku vašeho webu a proč je důležité testování. Monika Styxová prozradí triky, jak tvořit obsah. Pro koho je Forpsi e-book určen? Pro majitele webů a e-shopů, kteří chtějí zlepšit výkon svých webů. Pro odborníky z oblasti digitálu, kteří své znalosti chtějí rozšířit o další oblasti. Pro všechny, kteří hledají nové perspektivy.

Knihu si můžete zdarma stáhnout

Podnikatel.cz: K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

DigiZone.cz: ČRo rozšiřuje DAB do Berouna

ČRo rozšiřuje DAB do Berouna

Lupa.cz: Proč firmy málo chrání data? Chovají se logicky

Proč firmy málo chrání data? Chovají se logicky

Podnikatel.cz: EET: Totálně nezvládli metodologii projektu

EET: Totálně nezvládli metodologii projektu

Měšec.cz: Finančním poradcům hrozí vracení provizí

Finančním poradcům hrozí vracení provizí

Podnikatel.cz: Víme první výsledky doby odezvy #EET

Víme první výsledky doby odezvy #EET

Lupa.cz: Google měl výpadek, nejel Gmail ani YouTube

Google měl výpadek, nejel Gmail ani YouTube

Root.cz: Vypadl Google a rozbilo se toho hodně

Vypadl Google a rozbilo se toho hodně

DigiZone.cz: ČRa DVB-T2 ověřeno: Hisense a Sencor

ČRa DVB-T2 ověřeno: Hisense a Sencor

Podnikatel.cz: Podnikatelům dorazí varování od BSA

Podnikatelům dorazí varování od BSA

Vitalia.cz: Baletky propagují zdravotní superpostel

Baletky propagují zdravotní superpostel

Lupa.cz: Teletext je „internetem hipsterů“

Teletext je „internetem hipsterů“

Lupa.cz: UX přestává pro firmy být magie

UX přestává pro firmy být magie

DigiZone.cz: Recenze Westworld: zavraždit a...

Recenze Westworld: zavraždit a...

120na80.cz: Rakovina oka. Jak ji poznáte?

Rakovina oka. Jak ji poznáte?

Měšec.cz: Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Podnikatel.cz: 1. den EET? Problémy s pokladnami

1. den EET? Problémy s pokladnami

DigiZone.cz: NG natáčí v Praze seriál o Einsteinovi

NG natáčí v Praze seriál o Einsteinovi

Měšec.cz: U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte