Hlavní navigace

O seriálu Postřehy z bezpečnosti

  • Tento seriál vychází ve spolupráci pracovníků Národního bezpečnostního týmu CSIRT.CZ provozovaného sdružením CZ.NIC a bezpečnostního týmu CESNET-CERTS sdružení CESNET.

Sdílet

Když jsme v roce 2017 dostali nabídku pokračovat v psaní seriálu Postřehy z bezpečnosti, velmi nás to potěšilo. Možnost zapojit se do přípravy seriálu, který jsme sami pravidelně sledovali, jsme považovali nejen za čest, ale také za skvělou příležitost přispět k povědomí o aktuálních bezpečnostních hrozbách a událostech na poli kybernetické bezpečnosti a podělit se o naše zkušenosti se širší bezpečnostní komunitou.

Díly vytvořené členy Národního bezpečnostního týmu CSIRT.CZ jsou spolufinancovány Nástrojem Evropské unie pro propojení Evropy.


Příspěvky členů bezpečnostního týmu CESNET-CERTS jsou realizovány v rámci řešení projektu „E- infrastruktura CESNET“ (LM2015042), který financuje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky.


Tento bezpečnostní seriál je samozřejmě projektem komunitním. Rádi proto mezi sebou přivítáme kolegy z dalších bezpečnostních týmů, kteří by měli zájem s námi na tomto seriálu spolupracovat. V případě zájmu kontaktujte redakci serveru Root.cz.