Hlavní navigace

O seriálu Postřehy z bezpečnosti

  • Tento seriál vychází ve spolupráci pracovníků Národního bezpečnostního týmu CSIRT.CZ provozovaného sdružením CZ.NIC a bezpečnostního týmu CESNET-CERTS sdružení CESNET.

Sdílet

Když jsme v roce 2017 dostali nabídku pokračovat v psaní seriálu Postřehy z bezpečnosti, velmi nás to potěšilo. Možnost zapojit se do přípravy seriálu, který jsme sami pravidelně sledovali, jsme považovali nejen za čest, ale také za skvělou příležitost přispět k povědomí o aktuálních bezpečnostních hrozbách a událostech na poli kybernetické bezpečnosti a podělit se o naše zkušenosti se širší bezpečnostní komunitou.

Díly vytvořené členy Národního bezpečnostního týmu CSIRT.CZ jsou spolufinancovány Nástrojem Evropské unie pro propojení Evropy.


Příspěvky členů bezpečnostního týmu CESNET-CERTS jsou realizovány v rámci řešení projektu „E- infrastruktura CESNET“ (LM2015042), který financuje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky.


Na pravidelné tvorbě seriálu se podílí také ALEF CSIRT, což je specializovaný tým zodpovědný za řešení kybernetických bezpečnostních incidentů společnosti Alef, ale také vlastních zákazníků. Díky tomu, že je tým složený z odborníků na různé aspekty informační bezpečnosti, operuje i v oblasti bezpečnostních testů a poskytuje vlastní i certifikovaná školení ve spojení se zahraničními partnery.

Tento bezpečnostní seriál je samozřejmě projektem komunitním. Rádi proto mezi sebou přivítáme kolegy z dalších bezpečnostních týmů, kteří by měli zájem s námi na tomto seriálu spolupracovat. V případě zájmu kontaktujte redakci serveru Root.cz.