Hlavní navigace

ASUS Main Station Motherboard přichází na trh s chipsetem Intel 975X

ASUSTeK Computer Inc. (ASUS), největší světový výrobce základních desek, představuje první model řady ASUS Main Station Motherboard - P5WDG2-WS, který je založen na nejnovějším chipsetu Intel 975X a podporuje dvoujádrové procesory Pentium D a Pentium Extreme Edition 955. P5WDG2-WS, která je určena pro nejvýkonnější počítače a pracovní stanice, poskytuje vysoce kvalitní funkce a je skvěle připravena pro budoucí upgrade. Promyšlené tiché chlazení systému pak zaručuje stálý a stabilní provoz.

Sdílet

Vynikající platforma pro chipset 975X a dvoujádrové procesory

Základní deska P5WDG2-WS podporuje nejvýkonnější dvoujádrové procesory včetně Pentia Extreme Edition 955CPU, který nabízí dvě nezávislé 2MB L2 cache, 1066MHz front-side-bus, a převzatou technologii Hyper-Threading a technologii Virtualization pro efektivní zpracování vícečetných operací. Společně se dvěma sloty PCI Express x16, které pracují v „dual graphic“ režimu CrossFire od společnosti ATI, a integrovanému dvoukanálovému DDR2 800 s podporou až 8 GB, nabízí P5WDG2-WS vynikající grafický výkon a paměť.

Rozšiřitelnost pro budoucí verze

P5WDG2-W2 je vybaven dvěma sloty PCI-X, dvěma PCI sloty, dvěma porty IEEE 1394a, osmi USB 2.0 porty a osmi sériovými ATA-II 3Gb/s porty pro možné použití dvou polí RAID. Díky dokonalé rozšiřitelnosti je pak zcela nová základní deska vhodná jak pro současné, tak i budoucí náročné aplikace.

Tiché chlazení bez větráku

Bezhlučný systém Stack Cool 2, který funguje bez použití větráků, nabízí pouze společnost ASUS. Speciálně vyvinuté PCB (Printed Circuit Board – desky s plošnými spoji) řeší efektivní výměnu tepla, které je vytvářeno kritickými součástmi. Výsledkem je pokles teploty až o 20° stupňů Celsia.

8-Phase Power Design

8-Phase Power Design zajišťuje vysoce výkonné operace při současném vytváření menšího množství tepla (teplota je nižší až o 15°C) než ostatní běžná napájecí zařízení. Snižuje vstupní zvlněný proud a výstupní zvlněné napětí, což šetří CPU a VRM (Voltage Regulation Models – systémy pro řízení napětí) před rizikem příliš vysokého výkonu. Má výhodu rychlých přechodových jevů a udržuje stabilitu systému, což je obzvláště výhodné ve chvíli, kdy CPU vyžaduje při velké zátěži nebo přetaktování okamžitý přísun většího objemu proudu.

Více informací o základních deskách společnosti ASUS naleznete na webových stránkách společnosti www.asus.com.