Hlavní navigace

Citrix představil nový standard v oblasti doručování webových aplikací

Citrix Systems představil nejnovější verzi své produktové řady Citrix NetScaler. Nová verze Citrix NetScaler 7.0 znovu o něco zvedá laťku při doručování webových aplikací – pro podniky je podstatně snazší zrychlit výkon kritických webových aplikací, zabezpečit citlivá data aplikací a snížit náklady na doručování webových aplikací odkudkoli pro kteréhokoli uživatele.

Sdílet

Citrix NetScaler staví na úspěchu, který slaví při doručování nejžádanějších webových aplikací na světě (včetně velkých internetových vyhledávačů Google a Yahoo!), což se odráží v tom, že usnadňuje každý den život až 75% všech internetových uživatelů. Od loňské akvizice produktové řady NetScaler představil Citrix její přínosy firmám všech velikostí prostřednictvím rozsáhlé sítě resellerů. “Citrix NetScaler je průkopníkem trhu pro doručování aplikací, který usnadňuje firemním zákazníkům přechod ze zařízení pro vyrovnávání výkonu první generace na integrované systémy, které významně zvyšují výkon, bezpečnost a snižují náklady při doručování webových aplikací,” říká Wes Wasson, viceprezident Citrix Systems pro strategii a produktový marketing.

150+ nových funkcí pro doručování webových aplikací

Citrix NetScaler 7.0 má více než 150 nových funkcí, které odpovídají náročnějším požadavkům při doručování webových aplikací. Zde jsou nejvýznamnější z nich:

Škálovatelnost aplikací – nyní podpora až 15 tisíc serverů v prostředí jedné aplikace – trojnásobně více než předchozí verze. Vyspělá správa politik také umožňuje automatické změny konfigurace, které lze provádět napříč velkým počtem zařízení – např. serverů a aplikačních služeb.

Výkonnější správa politik aplikací – přidaná jsou různá vylepšení pro systém správy politik aplikací – AppExpert, včetně schopnosti přepisovat HTTP záhlaví u zvláště složitých webových aplikací. Další vylepšení představuje plně obousměrné přepisování záhlaví a URL adres, což umožňuje firmám rychlejší integraci nezávisle vyvíjených aplikací při publikaci jedné, pevně dané webové URL adresy pro všechny uživatele.

Zvýšená dostupnost aplikací – propracovanější funkce pro monitorování zdraví aplikací, které včas varují před potencionálními problémy u kritických transakčních součástí složitých webových aplikací.

Rozšířená bezpečnost aplikací – funkce, které chrání citlivé interní detaily aplikační infrastruktury, jako IP adresy, interní URL adresy a adresářové soubory. Nová verze také obsahuje početné bezpečnostní funkce, včetně správy přístupových seznamů (ACL), které zjednodušují kontrolu provozu povoleného uvnitř důvěryhodného aplikačního prostředí.

Snadná konfigurace a správa – podstatné vylepšení v uživatelském komfortu celé produktové řady, včetně nových průvodců konfigurací, které automatizují instalační úkoly a významně snižují dobu nasazení a ulehčují práci správcům sítě i partnerům, kteří implementaci provádějí. Nová verze obsahuje i různá vylepšení grafického uživatelského rozhraní (GUI) a rozhraní příkazové řádky (CLI) NetScaleru, což činí správu politik ještě intuitivnější, takže ji nemusí provádět síťoví specialisté.

Zjednodušená správa SSL bezpečnosti – Snadné, průvodcem vytvořené SSL oprávnění, která se využívají k šifrování citlivých dat webových aplikací. Silná bezpečnost a nepřetržitá dostupnost aplikací se udržuje automatickými varováními, předtím než vyprší doba SSL oprávnění.

Podpora nových typů aplikací – rozšířená podpora provozu aplikací např. pro VoIP a instant messaging (IM) prostřednictvím funkce load balancing pro zahájení relace protokolu (SIP) serverů.

Cena a dostupnost

Citrix NetScaler 7.0 je okamžitě dostupný. Cena začíná na částce 17 499 dolarů za systém.

O systému Citrix NetScaler

Citrix NetScaler Application Delivery System optimalizuje doručování webových aplikací — zvyšuje výkon až 15krát, zkvalitňuje bezpečnost a dokáže až zdvojnásobit kapacitu webového serveru při polovičních nákladech. Citrix NetScaler System je přehledný síťový systém, který integruje vysokorychlostní load balancing a přepínání obsahu s akcelerací aplikací, správou provozu na síťových vrstavách 4–7, kompresí dat, statickým a dynamickým kešováním obsahu, SSL akcelerací, různými síťovými optimalizacemi a robustní bezpečností aplikací do jediného rešení. Systém se nasazuje před aplikační servery a podstatně snižuje provozní režii na aplikační a databázové servery, protože klade menší nároky na hardware a šířku pásma.