Hlavní navigace

D-LINK adaptér pro sdílení a ukládání dat v soho

Společnost D-Link představila síťový adaptér se dvěma sloty pro pevné disky, zkonstruovaný pro rozšíření možností sdílení multimediálních souborů, zabezpečení důležitých dat a streamování obsahu do videopřehrávačů, který nabízí zároveň jedinečné funkce zálohování a obnovy dat pro běžné uživatele a vlastníky malých podniků.

Sdílet

Nový síťový paměťový adaptér D-Link (DNS-323) pro 2 disky je první svého druhu na trhu, který přináší všechny možnosti technologie nové generace, včetně rychlého připojení přes Gigabit Ethernet, podpory pro 2 interní 3,5" SATA pevné disky, vestavěného FTP serveru pro přístup k souborům přes Internet, vestavěného UPnP audiovizuální (AV) mediálního serveru pro streamování digitálního obsahu do kompatibilních přehrávačů médií, jako je rodina produktů D-Link MediaLounge, a technologie RAID 1 pro zálohování a zrcadlení důležitých souborů.

„Tento síťový adaptér pro ukládání dat představuje novou úroveň výkonu a ochrany, nabízející neobyčejně výkonné a flexibilní řešení pro ukládání a sdílení digitálních médií v rámci domácí a kancelářské sítě nebo přes Internet,“ řekl AJ Wang, technický ředitel D-Link. „Odráží rostoucí požadavek trhu na ukládání neustále se zvyšujícího množství dat v domácnostech a kancelářích, a nabízí přitom vestavěnou ochranu pro uchování cenných dat, fotografií, videí a dalších důležitých souborů.“

Po instalaci interních SATA disků umožňuje DNS-323 uživateli sdílet dokumenty, soubory a digitální média, například hudbu, fotografie a video, s kýmkoliv v domácí nebo kancelářské síti. Přenosy dat z/do zařízení jsou zabezpečeny přiřazením práv jednotlivým uživatelům nebo skupinám. Při konfiguraci DNS-323 má uživatel možnost určit uživatele a skupiny a přiřadit jim složky s povolením pouze číst nebo i zapisovat. Tyto funkce se ideálně hodí pro prostředí malé kanceláře na ochranu citlivých dat jednotlivých zaměstnanců nebo pro domácnost, aby měly děti přístup jen k materiálům, které odpovídají jejich věku.

„Mnoho technicky zdatných domácích uživatelů nebo majitelů malých firem požaduje od nakupovaných produktů flexibilní paměťovou kapacitu. Paměťový adaptér jim tuto možnost nabízí,“ řekl Joyce Putscher, hlavní analytik pro oblast konektivity domácností ze společnosti In-Stat. „S rostoucí mobilitou rostou také požadavky uživatelů na přístup k vlastním datům, když jsou mimo svůj domov nebo kancelář, a zvyšuje se tak důležitost dálkového přístupu. Tento adaptér pokrývá tyto a mnohé další potřeby na trhu síťových paměťových zařízení.“

Klíčové funkce a výhody:

Streamování digitálních médií: Uživatelé si mohou vytvářet na DNS-323 zálohy pro bezpečné uchování svých sbírek hudby, fotografií a videa, a pak použít vestavěný UPnP AV mediální server pro streamování digitálního obsahu do kompatibilních přehrávačů médií (například těch z řady produktů D-Link MediaLounge). Tato funkce je velmi užitečná, protože se dá používat, i když je vypnutý počítač.

Ochrana a flexibilita: Dostupnost čtyř různých režimů pro práci s pevnými disky (Standardní, JBOD, RAID 0, RAID1) umožňuje uživateli zvolit takovou konfiguraci, která nejlépe odpovídá jeho potřebám. Standardní režim dovoluje pracovat se dvěma samostatnými pevnými disky, zatímco JBOD spojuje oba disky lineárně do jedné jednotky pro maximální využití paměťové kapacity. RAID 0 spojuje oba disky pro střídavé ukládání dat, což přináší nejvyšší výkon s rychlostí čtení až 23 MB/s a zápisu až 15MB/s při použití gigabitového ethernetového připojení. RAID 1 způsobí, že se obsah dat na discích navzájem zrcadlí (duplikuje), což zajišťuje maximální ochranu. Pokud některý disk v konfiguraci RAID 1 selže, pokračuje druhý funkční disk v činnosti jako samostatná jednotka, dokud není vadný disk vyměněn. Na novém disku se pak vytvoří kopie dat z funkčního disku a DNS-323 tak může obnovit režim plné ochrany dat.

Výkonný software: Dodávaný CD obsahuje program D-Link Easy Search Utility, umožňující uživatelům snadno najít DNS-323 kdekoli v síti. Po jeho nalezení můžete utilitu použít pro namapování pevných disků adaptéru, aby se objevily na PC v okně „Tento počítač“. CD obsahuje také zálohovací software. Ten vám umožní zálohovat drahocenné soubory z vašeho počítače na DNS-323 manuálně, podle časového rozvrhu nebo v reálném čase. Zálohování v reálném čase poskytuje ochranu proti nepředvídaným nehodám, které by mohly způsobit ztrátu cenných souborů.