Hlavní navigace

Kelly Services koupila v ČR Talents Technology

Firmy působící na českém trhu v oblasti informačních technologií (IT) mohou počítat s lepší nabídkou služeb v oblasti lidských zdrujů, zejména se zajištěním dostatečného množství kvalitních specialistů. Na český trh vstupuje americká společnost Kelly Services, která má vedoucí postavení na trhu pronájmu IT specialistů, ale i ve zprostředkování zaměstnání na trvalý pracovní poměr a ostatních HR službách pro tento dynamický segment.

Sdílet

Kelly Services koupila společnost Talents Technology, jež má na trhu v oblasti vyhledávání a náboru odborníků pro segment Informačních technologií a telekomunikací vedoucí pozici. Talents Technology působí na trhu od roku 1997. Doménou firmy je zejména obsazování pracovních pozic vývojářů, analytiků, databázových specialistů, projektových manažerů a ostatních IT profesí, po kterých roste poptávka v souvislosti s vysokou intenzitou zahraničních ICT investic v ČR.

Talents Technology, jako divizi Kelly Services International, i nadále povede dosavadní ředitelka a spoluzakladatelka Talents Technology, Dagmar Krátká. „Spojení s Kelly Services považuji za velký úspěch. Urazili jsme dlouhou cestu a vypracovali jsme se na místo lídra na trhu jako dodavatel specialistů do ICT segmentu. Pro další expanzi jsme však potřebovali výrazně rozšířit kapacity a získat partnera se silným mezinárodním zázemím. Díky partnerství s Kelly Services můžeme zvládnout větší množství zakázek, rozšířit nabídku služeb a nedále vycházet vstříc i těm nejnáročnějším požadavkům našich klientů,“ sdělila ke vstupu Kelly Services na český trh Dagmar Krátká.

Dokončením této akvizice bude společnost Kelly Services působit již ve 32 zemích světa. „Akvizice je logickým krokem v rámci naší strategie pronikat na nové trhy nákupem špičkových společností, které nabízí klientům vysokou přidanou hodnotu v perspektivních odvětvích,“ „Jsme velmi potěšeni, že jsme v rámci našeho globálního rozvoje získali právě Talents Technology – společnost se skvělým jménem na trhu, které se opírá o vysokou kvalitu služeb a profesionální přístup k zákazníkům,“ řekl Carl Cadmen, prezident a generální ředitel Kelly Services. dodal Cadmen.


Kelly Services, Inc. je americká společnost uvedená v žebříčku Fortune 500, se sídlem v Troy, stát Michigan. Nabízí široké spektrum služeb – od dočasného pronájmu pracovní síly, přes zprostředkování stálých pracovních míst, „vendor management“,až po komplexní outsourcing procesů v oblasti lidských zdrojů Působí ve 32 zemích světa. Ročně vyhledá zaměstnání pro 750 000 lidí v různých odvětvích (IT, právo, marketing, zdravotnictví, R&D apod.) Obrat v roce 2006 činil 5,6 miliardy dolarů. www.kellyservi­ces.com

Talents Technology působí v oblasti personálního poradenství a lidských zdrojů od roku 1997. Specializuje se především na zprostředkování zaměstnání a poskytování souvisejících služeb ve specializovaných oborech, zejména ICT, biotechnologie a farmacie. Očekávaný obrat společnosti pro rok 2007 je přes 50 milionů korun. www.talents.cz