Hlavní navigace

Konference PHP frameworky jaro 2008

Czech PHP User Group a Fakulta elektrotechniky a informatiky Univerzity Pardubice pořádá konferenci PHP frameworky jaro 2008. Akce se koná v sobotu 12. dubna 2008 v prostorách univerzitního konferenčního centra. Na pořadu dne budou přednášky o PHP nástrojích pro efektivní vývoj aplikací.

Sdílet

Praha, Pardubice 18. března 2008 – Czech PHP User Group a Fakulta elektrotechniky a informatiky Univerzity Pardubice pořádá konferenci PHP frameworky jaro 2008. Akce se koná v sobotu 12. dubna 2008 v prostorách univerzitního konferenčního centra. Na pořadu dne budou přednášky o PHP nástrojích pro efektivní vývoj aplikací.

Program přednášek:

Součástí konference budou výstavní prostory pro softwarové firmy, které mohou prezentovat své projekty a nabídky práce pro programátory.

Na akci budou vystavovat tyto firmy:

Další firmy v jednání: Google, ILIKETHIS!, Animatec.

Vstupné je po zaregistrování 250 Kč, studenti 100 Kč, studenti FEI UPa a ženy zdarma.

Těšíme se na vaši účast!

Ing. Václav Stoupa za Czech PHP User Group a Doc. Ing. Simeon Karamazov, Dr. vedoucí Katedry informačních technologií FEI UPa

Představení pořádajících subjektů

Fakulta elektrotechniky a informatiky Univerzity Pardubice navazuje na činnost univerzitního Ústavu elektrotechniky a informatiky. Univerzita tak reaguje na stále žádanější požadavky firem na vysokoškolsky vzdělané pracovníky. Navíc náš region má dlouhou tradici elektrotechnického a elektronického průmyslu.

Studenti se budou připravovat ve čtyřech studijních programech zaměřených buď na informační technologie – tedy budoucí softwarové vývojáře, techniky a analytiky. Nebo na elektrotechniku a informatiku – tedy komunikační nebo řídící systémy, digitální techniku a zpracování signálů a zpracování a přenos multimediálních signálů.

Fakulta počítá, že ze současných 760 se do pěti let dostane až k hranici jednoho tisíce studentů a až tří set absolventů ročně! Do budoucna se uvažuje i o brzké akreditaci doktorského studia.

Sdružení Czech PHP User Group, nebo-li Česká uživatelské skupina PHP programátorů, vzniklo v říjnu 2007 bezprostředně po vůbec první konferenci o PHP frameworcích, která se v Česku konala. Sdružuje zhruba 60 programátorů, kteří mají zájem o efektivní a rychlý vývoj aplikací v PHP pomocí kvalitních programovacích nástrojů a postupů. Skupina používá ke komunikaci mailové konference a vlastního blogu. V lednu 2008 se podařilo uspořádat druhou konferenci v Brně. Po skončení třetí akce v Pardubicích, budou oznámeny plány pro další rozvoj sdružení. Rádi bychom dále podporovali vývoj webových aplikací pomocí kvalitního kódu ať už lektorskou činností, vývojem PHP nástrojů nebo celých webových projektů.