Hlavní navigace

Linux Meeting 2009 Ústí nad Labem

[Tisková zpráva] Ústí nad Labem se bude 20. listopadu konat Linux Meeting, setkání příznivců systému Linux a open source software. Na programu je celý den plný workshopů a přednášek. Mezi letošní témata patří například přednáška o fungování ENUM od zástupce neziskové organizace CZ.NIC, předvedení virtualizace KVM anebo ukázka dohledového systému pro monitoring IT služeb. Dorazí i šéfredaktor Root.cz Petr Krčmář.

Sdílet

Linux Meeting 2009

V Ústí nad Labem se bude opět po roce konat Linux Meeting, tradiční setkání příznivců systému Linux a open source software.

Na programu je celý den plný workshopů a přednášek. Dopoledne je věnováno především amatérským nadšencům a začátečníkům. Odpoledne je vhodné i pro profesionály, například IT administrátory z firem.

Témata: dohledový systém a High-performance computing clustery

Mezi letošní témata patří například přednáška o fungování ENUM systému, provozovaném neziskovým sdružením CZ.NIC. Zajímavé jistě bude představení virtualizačního engine KVM a ukázka dohledového systému pro monitoring IT služeb, postaveného na open source nástrojích. Petr Krčmář, šéfredaktor ROOT.cz, bude hovořit o GPL licencích.

  • Virtualizace pomocí KVM (Milan Zelenka)

  • High-performance computing na Linuxu (Roman Vaibar, Technická univerzita Drážďany)

  • ENUM  – volejte po internetu (Pavel Tůma, CZ.NIC)

  • Používáme software pod licencí GNU GPL (Petr Krčmář, ROOT.cz)

  • Dohledový systém, monitoring ICT a služeb pomocí open-source (Jiří Hlinka)

  • Fibre Channel versus iSCSI (David Pašek)

  • Astaro Security Gateway (Milan Zelenka)

Místo a čas

Ústecký Linux Meeting 2009 se koná 20. listopadu v Severočeské vědecké knihovně – v přednáškovém sálu lidové části. Začátek je v 9:00.

Vstup je zdarma, ale prosíme, abyste se předem registrovali na webových stránkách

linux-meeting.enlogit.cz