Hlavní navigace

Novell představuje řešení Novell Access Manager 3

Společnost Novell oznámila celosvětovou dostupnost další generace svého řešení správy přístupu Novell Access Manager 3. Novell Access Manager 3 jako jednotné řešení správy přístupu chrání webové i podnikové aplikace a pomáhá organizacím zvyšovat produktivitu uživatelů, optimalizovat správu, zvyšovat zabezpečení a zajistit shodu s předpisy.

Sdílet

„Pomocí systémů pro správu přístupu na web mohou organizace zlepšit zabezpečení, zjednodušit používání aplikací pro uživatele a zmírnit administrativní zátěž,“ poznamenal Mark Diodati, analytik řešení správy identit a ochrany osobních údajů v agentuře Burton Group. „Tyto systémy jsou naprosto nepostradatelné pro organizace, které používají heterogenní webové aplikace a potřebují svým uživatelům zajistit funkčnost jediného přihlášení.“

Novell Access Manager 3 kombinuje funkčnost jediného přihlášení na web s hladkým vzdáleným přístupem a představuje tak jednotné řešení zabezpečení podnikových systémů a řízení přístupu. V této verzi je nyní plně integrována standardizovaná federace identit, jež umožňuje zákazníkům bezpečně sdílet informace o identitách napříč organizačními a technickými hranicemi. Novell Access Manager 3 navíc zjednodušuje federaci identit dynamickým překladem dat mezi různými standardy federace identit včetně Liberty Alliance a SAML (Security Assertion Markup Language). Dále obsahuje integrované řešení virtuální privátní sítě SSL VPN (Secure Sockets Layer Virtual Private Network), jež nevyžaduje žádný klientský software a podporuje transparentní řízení přístupu a autorizaci proti back-end aplikacím na základě rolí. Obsahuje vylepšení vícefaktorové autentizace, šifrování dat, detailně nastavitelné řízení přístupu na základě rolí a škálovatelné vynucování celopodnikových zásad přístupu.

Novell Access Manager 3 byl navržen tak, aby hladce fungoval v existujícím informačním prostředí zákazníka. V této verzi byla rozšířena nativní podpora široké řady platforem a adresářových služeb, aby mohl sloužit jako skutečně jednotné, centralizované a bezpečné řešení správy přístupu pro podniky. Novell Access Manager 3 nabízí následující výhody:

  • Přístup bez bezpečnostních úskalí – umožňuje udělit bezpečný a bezproblémový přístup k webovým a podnikovým aplikacím na základě role uživatele ve společnosti nebo jeho vztahu ke společnosti.
  • Shodu s předpisy – umožňuje generovat sestavy s podrobnými informacemi o událostech přístupu v síti, například kdo se autentizoval vůči určitému prostředku a kdy k tomuto prostředku přistoupil.
  • Centralizovanou správu – eliminuje nutnost používat několik dílčích nástrojů pro správu, šetří čas a výdaje spojené se správou přístupu uživatelů.
  • Zjednodušenou federaci identit a federované poskytování uživatelských účtů – využívá špičkové průmyslové standardy včetně protokolů SAML a Liberty Alliance k bezpečnému sdílení informací o identitách napříč tradičními bezpečnostními hranicemi. Umožňuje používat federované uživatelské identity v aplikacích, aniž by bylo třeba upravovat jejich obsah nebo instalovat další software na webový server.

„Vítáme, že Novell uvolnil produkt, který přispěje k prosazování otevřené federace uživatelských účtů a webových služeb založených na bezpečných standardech aliance Liberty, jež respektují soukromí uživatelů,“ řekl George Goodman, předseda správní rady Liberty Alliance a ředitel laboratoře možností platformy ve společnosti Intel. „Produkty založené na protokolech Liberty pomáhají vybudovat důvěryhodnější internet pro spotřebitele, občany, vlády a firmy po celém světě.“

„Komplexní pojetí správy přístupu je nezbytností pro jakoukoli organizaci, která musí splnit určité nároky zákonů a podnikových předpisů,“ řekl Kent Erickson, viceprezident společnosti Novell pro správu identit a zabezpečení. „Novell Access Manager 3 nejen přináší silnější bezpečnostní mechanismy i pro partnery a zákazníky, kteří tvoří širší podnik, ale také zjednodušuje přístup a zvyšuje produktivitu uživatelů, šetří jim čas a peníze.“

Novell Access Manager je stěžejní produkt oceňované řady řešení Novellu pro správu identit a zabezpečení. Poskytuje funkce správy přístupu na web, které se doplňují s funkcemi řešení Novell Identity Manager a s funkcemi špičkového řešení správy bezpečnostních informací a událostí Sentinel. Další informace o řešeních zabezpečení a správy identit společnosti Novell jsou k dispozici na webu www.novell.com/so­lutions/securi­tyandidentity/.