Hlavní navigace

Společnost Novell představila nové produkty

Společnost Novell na konferenci BrainShare v americkém Salt Lake City oznámila řadu nových produktů, včetně tenkého klienta SUSE Linux Enterprise Thin Client, veřejné beta verze systému Open Enterprise Server 2 a řešení zabezpečení informací a správy událostí Sentinel 6.

Sdílet

SUSE Linux Enterprise Thin Client

Řešení SUSE Linux Enterprise Thin Client se skládá ze SUSE Linux Enterprise Desktopu a programové sady pro vytváření kopií klientů, které budou obchodní partneři používat pro poskytování hotových řešení tenkých klientů zákazníkům. Viditelným výsledkem přechodu od tradičních desktopů s proprietárními platformami na zařízení a pracovní stanice typu tenký klient, provozovaných na platformě SUSE Linux Enterprise společnosti Novell, budou pro zákazníky nižší náklady, zvýšená bezpečnost dat a výrazně zvýšená ovladatelnost.

SUSE Linux Enterprise Thin Client je jediné linuxové řešení podnikové třídy, které umožňuje snadnou konfiguraci a správu kopií paměti desktopů. Údržba aplikací na serveru zjednodušuje úkoly správy desktopů, jako například aktualizace aplikací, přičemž se zvyšuje bezpečnost v důsledku centrálního ukládání citlivých dat. Navíc spojuje výrazné nákladové výhody Linuxu s inovačními vlastnostmi, které se vyskytují pouze u systému SUSE Linux Enterprise Desktop.

SUSE Linux Enterprise Thin Client obsahuje jak program pro desktop, tak programovou sadu pro vytváření, zavádění a údržbu kopií paměti v rozmanitých prostředích tenkých klientů. Tato prostředí zahrnují call centra, pracovní stanice ve výrobě a další pracovní stanice s různým určením. Kopie pamětí mohou být implementovány na nejrůznějších zařízeních, jakými jsou již stávající PC se změněným účelem, nové PC nebo specializovaná zařízení typu tenký klient.

Open Enterprise Server 2

Mezi hlavní inovace vlastností Open Enterprise Serveru 2 patří správa ukládání a zjednodušení uživatelského přístupu v prostředích Microsoft Windows, spolu s virtualizací NetWare. Tyto a další aktualizace dokončují přechod Open Enterprise Serveru k úplnému poskytování služeb týmové spolupráce na SUSE Linux Enterprise Serveru.

Při použití SUSE Linux Enterprise Serveru, jako základny pro ověřené služby týmové spolupráce, poskytuje Novell Open Enterprise Server výhody 64bitové hardwarové podpory spolu se zdokonaleními, jakými jsou virtualizace NetWare, technologie dynamického ukládání a doménové služby pro Windows.

Sentinel 6

Sentinel verze 6.0, od společnosti Novell, představuje významnou aktualizaci předchozích verzí. Nabízí nové způsoby automatického monitorování bezpečnostního prostředí podniku v reálném čase, identifikace a nápravy bezpečnostních incidentů a dokumentování shody s regulacemi.

Sentinel shromažďuje a koreluje bezpečnostní i další informace v rámci celé síťové infrastruktury organizace, včetně údajů z produktů pro správu identit a přístupů, jakými jsou Novell Identity Manager a Novell Access Manager, stejně jako údaje ze systémů, zařízení a aplikací jiných dodavatelů. Sentinel pomáhá vyhodnotit shromážděné údaje, identifikuje problémy bezpečnosti nebo shody a sleduje činnosti při nápravě, přičemž slaďuje procesy dříve náchylné k chybám a vytváří důslednější a bezpečnější plán správy. Je-li použit spolu se systémy Novell Identity Manager 3.5 a Novell Access Manager 3, mají podnikoví zákazníci k dispozici ucelené a jednotné řešení správy identit a bezpečnosti, které odpovídá požadavkům shody s předpisy a správy IT.

Sentinel 6 podporuje další platformy, operační systémy a architektury, včetně 64bitvých procesorů AMD a Intel, a databázové podpory pro Oracle 10g včetně Oracle Real Application Clusters (RAC). Sentinel 6 také stále podporuje SUSE Linux Enterprise Server 9 a 10, Windows Server 2003, Solaris 9 a 10, Red Hat Enterprise Linux 3, Oracle 9i a SQL Server 2005.

Dostupnost

SUSE Linux Enterprise Thin Client bude dostupný koncem tohoto roku. Další informace o řešeních SUSE Linux Enterprise od Novellu lze nalézt na www.novell.com/li­nux.

Začátek veřejného testování beta verze Novell Open Enterprise Serveru 2 se očekává na počátku května. Cenové a obecné podmínky dostupnosti budou oznámeny v pozdějším termínu. Více informací o Novell Open Enterprise Serveru nebo předběžnou registraci pro získání beta verze systému najdete na www.novell.com/o­es.

Sentinel 6 bude dostupný v květnu 2007. Pro další informace o systému Sentinel navštivte stránky www.novell.com/pro­ducts/sentinel.