Hlavní navigace

Sun Microsystems a Red Hat spolupracují na integraci prostředí NetBeans a aplikačního serveru JBoss

Společnost Sun Microsystems, Inc. (Nasdaq: SUNW), tvůrce a hlavní propagátor technologie Java, oznámila všeobecnou dostupnost instalačního programu, který nainstaluje vývojové prostředí NetBeans spolu s aplikačním serverem JBoss. Instalátor je k dispozici pro operační systémy Solaris, GNU/Linux, Mac OS X a Windows.

Sdílet

Sun jako hlavní sponzor open source projektu NetBeans vytvořil instalační balík vývojového prostředí NetBeans a aplikačního serveru JBoss ve spolupráci s týmem JBoss, což je divize společnosti Red Hat. Vývojářům to umožní po jediné instalaci okamžitě začít vyvíjet aplikace pro platformu Java EE. „Integrované vývojové prostředí NetBeans funguje okamžitě po instalaci. Instalační program, který zároveň obsahuje aplikační server JBoss, dále zvýší produktivitu rozsáhlého okruhu zákazníků a vývojářů, kteří JBoss používají,“ řekla Laurie Tolson, viceprezidentka společnosti Sun Microsystems zodpovědná za Javu a vývojářské nástroje.

„Zákazníkům, kteří se zabývají vývojem aplikací založených na platformě Java EE, nabízí balík vývojového prostředí NetBeans a aplikačního serveru JBoss jednoduchost a možnost volby,“ řekl Shaun Connolly, produktový viceprezident divize JBoss. „Tým NetBeans odvedl skvělou práci při vývoji modulu plug-in, jenž poskytuje vývojářům v prostředí NetBeans nástroje pro vývoj s aplikačním serverem JBoss. Spolupráce se Sunem na zvyšování produktivity vývojářů nás těší.“ Vývoj NetBeans je jedním z hlavních projektů, kterým se věnuje Pražské vývojové centrum společnosti Sun Microsystems.