Hlavní navigace

ZyXEL přichází s Wi-Fi / MIMO klienty M-302/PCI a M-102/PCMCIA pro bezdrátové připojení bez poklesů přenosové kapacity

ZyXEL Communications (TSE:2391), přední světový výrobce řešení v oblasti vysokorychlostního přístupu na Internet a síťových řešení přichází na trh s Wi-Fi MIMO PCI-PCMCIA klienty M-302 a M-102, řešící nejčastější problémy trápící v současnosti uživatele bezdrátových sítí a to nepříjemný pokles přenosové kapacity při přihlášení více uživatelů najednou.

Sdílet

Při běžném Wi-Fi jsou informace vysílány z jedné antény do druhé a signál se odráží od překážek, šíří se různými cestami což vede k rušení a útlumu signálu (multipath distortion). Wi-Fi MIMO (Multiple Input Multiple Output) používá při spojení více antén na vysílání signálu několika na sobě nezávislými cestami, čímž zvětšuje propustnost celého systému. Obě novinky ještě k tomu používají technologii Xtreme MIMO Smart Antenna (tzv. chytré antény), což znamená, že je při spojení zvýšena nejen rychlost (až osminásobně), ale i dosah vysílače. Navíc funkce WMM QoS (Wi-Fi MultiMedia Quality of Service) zajišťuje potřebnou šířku pásma multimediálních aplikací takových způsobem, aby během provozu nedošlo k přerušení hovoru či snížení kvality obrazu. Domácí uživatelé tak získají kvalitní bezdrátový přístup k Internetu a díky technologii MIMO mohou surfovat internetovými stránkami nebo využívat streamingové aplikace ať už ze zahrady nebo z ložnice.

Karty M-302 a M-102 podporují 108Mbps Super G Wireless, která posouvá přenosové maximum na 108 Mb/s, včetně zpětné kompatibility se kterýmkoliv Wi-Fi zařízením využívajícím certifikované protokoly IEEE 802.11b/g. Myšleno je samozřejmě i na bezpečnost dat, která jsou šifrována během bezdrátového přenosu prostřednictvím WPA2 (WiFi Protected Access) využívající standard šifrování AES (Advanced Encryption Standard). Důraz na bezpečnostní funkce dává uživatelům používajícím M-302 a M-102 jistotu, že se nikdo nepovolaný nedostane k jejich soukromým materiálům, protože bezdrátové sítě WLAN se šifrováním WPA2 jsou dnes považovány prakticky za neprolomitelné.

Dostupnost

Karty M-302 a M-102 jsou dostupné už nyní a mohou být objednány skrze globální dealerskou prodejní síť. Pro nalezení nejbližšího distributora firmy ZyXEL, navštivte prosím web: www.zyxel.cz nebo www.zyxel.com/web/whe­re_tobuy.php.