Vlákno názorů ke zprávičce 15 problémů open source od anonym - pouzivam niekolko open-source projektov vo svojej praci avsak...

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 5. 8. 2008 9:16

    anonymní
    pouzivam niekolko open-source projektov vo svojej praci avsak dlho som ich hladal, skusal, testoval co mi najviac vyhovuje. Problem nie je v tom ze by neexistovali dobre projekty, treba ich ale hladat. Ja si nestazujem, lebo to co som nasiel su kvalitne projekty a som spokojny. podla mna zalezi na danom managerovi, ci je dost vyzraly na to aby pochopil, ze ak chcete najst kvalitny projekt musite investovat svoj cas do hladania. ludia co si daju v google vyhladat projekt, skusia prvhych par a ked maju smolu a narazia na hluposti, hned vyhlasia ze open-source je o nicom a ze ne to nemaju cas. a este jedna poznamka, podla mna, sila open-source software nie je (len) v tom ze je zadarmo ale ze je OPEN teda slobodny.
  • 5. 8. 2008 10:19

    shadowmaster (neregistrovaný)
    souhlasim, take hledam dokud nenajdu neco co mi presne vyhovuje a nekdy to je opravdu dost vytezujici, ale sakra kdo nehleda, ten prece nenajde, ze?

    A za dalsi jasne to vyvojarum open source ukazuje, jaky tvori projekt... pokud o nej neni zajem asi je neco spatne a melo by se zjistit co... popripade, nedelame neco co uz jini vytvorili k velke spokojenosti? Nebylo by po tom lepsi sve vize rozvijet tam? Ale asi jako vsude existuje takova ta detska jesitnost... to je moje piskoviste! Nevim dokazovat nekomu, ze neco umim naprogramovat jde i v hospode, ale radeji bych se prsil tim, ze me napady, nebo prace jsou v "tomto" skvelem projektu co pouziva moc a moc lidi....
  • 5. 8. 2008 10:36

    Shadow (neregistrovaný)
    Nejde o ješitnost. Ve většině případů je tomu jinak. Existuje několik variant:

    a) programátor nenašel žádný podobný SW (byť existuje), tudíž začal s novým projektem (vzhledem k tomu, kolik FOSS SW existuje, není se čemu divit)
    b) programátor je začínajícím vývojářem - chce si vývoj vyzkoušet od začátku a sám - proto naprogramuje 101. textový editor (byť už dokonalý editor existuje - Vim :-))
    c) programátor našel podobný SW, ale neshodne se s jeho vývojáři, tudíž půjde vlastní cestou

    Nic z toho není ješitnost. Podle mého je to spíše o požadavcích - SW má být takový a takový, což každý vývojář vidí jinak. A stejně tak, různí uživatelé preferují různý SW. Ostatně, mně se třeba zamlouvá KISS přístup Arch Linuxu, a proto jsem jeho několikaletým uživatelem. Existuje ale řada uživatelů, kteří by raději komplexní, sofistikované distro s myšlením "za" uživatele (popř. umělou inteligencí), třeba jako SUSE nebo Mandriva. A tyhle požadavky jdou jasně proti sobě - nelze sestavit distribuci, která bude vyhovovat současně mé skupině a současně té druhé. Tudíž smysl mají obě distribuce.

    A za další. Pokud je o projekt malý zájem, neznamená to nutně, že je projekt špatný - může to být i tím, že je projekt hodně specializovaný. Nebo tím, že o něm málo lidí ví. Atd.
  • 5. 8. 2008 11:45

    Lojza (neregistrovaný)
    Ale je to programátorská ješitnost. Sám jsem byl programátor a vím, jak moc jsem musel bojovats pokušením napsat si všechno sám místo použití externích (občas i "standardních") knihoven.
    Zrovna před měsícem jsem po bouřlivé diskuzi shodil ze stolu návrh na napsání vlstního IoC containeru a přikázat použití PicoContaineru.
    Je to vlastnost všech programátorů: - cizí kód zásadně mají tendenci nahrazovat vlastním nebo ho alespoň přepisovat do své oblíbené podoby.
  • 5. 8. 2008 12:02

    Shadow (neregistrovaný)
    Ale je to programátorská ješitnost.
    Minimálně ty příklady, které jsem uváděl, s ješitností nemají nic společného.
    Je to vlastnost všech programátorů: - cizí kód zásadně mají tendenci nahrazovat vlastním nebo ho alespoň přepisovat do své oblíbené podoby.
    Což ovšem nepovažuji za ješitnost. Ve vlastním kódu se vyznám lépe než v cizím...