ja som pri Waylande narazil (uz davno) na jeden problem ktory sa mi nepodarilo vyriesit (ale priznavam sa ze som sa o to ani moc nesnazil, kedze stacilo prepnut na X.org a vsetko fungovalo)... Dany problem je rovnaky na Fedora 34/35/36 (Gnome + Wayland... Gnome + X.org funguje bez problemov).
O co ide... neda sa zdielat obrazovka pri pouziti web konferencnych toolov ako jitsi, google meet, teams a pod... proste prehliadac (Firefox, Chrome, Vivaldi) nie je schopny zdielat obrazovku, zobrazi sa len prazdne cierne okno...
Pri prepnuti na X.org, dane zdielanie funguje bez problemov...
O co ide... neda sa zdielat obrazovka pri pouziti web konferencnych toolov ako jitsi, google meet, teams a pod... proste prehliadac (Firefox, Chrome, Vivaldi) nie je schopny zdielat obrazovku, zobrazi sa len prazdne cierne okno
Tohle by mělo v těch prohlížečích už nějaký čas fungovat. Vím to, protože jsme to implementovali ve WebRTC my. Používá to PipeWire, takže bych se spíš podíval, jestli máte potřebné balíčky: xdg-desktop-portal a pipewire.
Situace je jiná u aplikací běžících na Electronu. Ten má nějakou starší verzi WebRTC a tam moc neovlivníme, kdy to z upstreamu probublá.